dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

PliP

  1. Ściana 1W - Pszczoły dom pod lasem

    kolejny dzień murowania rozpocząłem od nauki stawiana narożników ścian w Technologi Porotherm 44. Po wnikliwej analizie doszedłem do wniosku ze to właśnie to zadanie jest powodem tych odpadów.



    Małe starcie z Szefem. Szczegółowe omówienie problemu, oraz moich wymagań oraz skutków jeśli nie zostaną one spełnione. No i pomogło. Panowie jak się okazało budowali domy z Porothermu- ...
  2. ?ciana 1W - Pszczo?y dom pod lasem

    Panowie za ten etap dostali ode mnie aż 60% należnego wynagrodzenia.
    40% dostaną jak tylko nasypana pół metrowa warstwa piasku będzie odpowiednio zagęszczona.
    Skoro mamy już fundamenty z poprawionymi wszystkimi błędami i usterkami to można rozpocząć izolację poziomą.



    Dobrze, że od rana byłem na budowie to dopilnowałem aby Panowie należycie ułożyli tą izolację, ...
  3. Ściana 1W - Pszczoły dom pod lasem

    Prawidłowo w tym momencie powinna zostać wylana posadzka zerowa. Jednak z powodu zbyt słabego zagęszczenia podłoża, nie pozwoliłem na wykonanie tego zadania. Tak więc budujemy ściany, a posadzka będzie później, a dokładniej wtedy gdy się okaże, że grunt jest o odpowiednim zagęszczeniu.
    Upomniałem się również o obiecane otynkowanie ścian fundamentowych.
    Powiem jedno - tynk pierwsza klasa. Takiej jakości tynk chciałbym mieć na swoich ścianach. Szkoda, że nie ...
  4. Ściana 1W - Pszczoły dom pod lasem

    Zapewne zauważyliście, że mój dziennik prowadzony jest w zupełnie inny sposób. Prowadzę go od tej najgorszej, a więc krytycznej strony.
    Właśnie takie jest moje zamierzenie aby pokazać wam, że piękne w cale nie jest piękne.
    Na pierwszy rzut oka zdawać by się mogło, że jest wszystko OK z fundamentami.
    Dziwi mnie jednak fakt że nie widziałem na budowie kierownika jeszcze. Tak więc wykonałem telefon i podziękowałem za współpracę.
    Dzień zaczął ...
  5. Ściana 1W - Pszczoły dom pod lasem

    Zdawać by się mogło, że jest już wszystko OK
    Na budowę wywrotki przywiozły około 100m3 piasku- bo tyle trzeba było wsypać między ściany fundamentowe jako wypełnienia. Warstwa piasku to minimum 70 cm i uzgodniłem ze szefem ze całość będzie sypana w 3 warstwach a te z kolei będą zagęszczone. na uzgodnieniach się skończyło.
    Operator mi powiedział, ze on jeździł i zasypywał, a ekipa w tym czasie leżała w cieniu bo stwierdzili, że na koniec się ubije. ...
Strona 2 z 3