dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

mario1976

  1. Nasz Dziennik - Mario&Kasia - DORADO

    EKIPA

    Na samym początku ekip zaczęliśmy poszukiwać na forum. Dostaliśmy kilka namiarów i w pewną słoneczną sobotę wybraliśmy się na rekonesans okolicznych wiosek. Podjeżdżaliśmy z żoną do nowych wykańczanych domków w okolicznych wioskach i pytaliśmy właścicieli czy są zadowoleni z ekip a jeśli tak to czy mogą podzielić się namiarami. Dzielili się wszyscy ale co mnie zastanawia nie znaleźliśmy żadnych niezadowolonych (??). Pierwsza ekipa z jaką się ...
  2. Nasz Dziennik - Mario&Kasia - DORADO

    DRENY

    Na samym początku zabraliśmy się za problem drenów. Nie były to niestety sączki, które często można czopować jeżeli nie spełniają swojej roli (po otrzymaniu zgody z Melioracji), lecz rury drenarskie, które zbierają wodę z sączków jakie są w okolicznych polach. Ponieważ nasza działka jest 2 od drogi, woda z sączków zbiera się w rurach, które schodzą się na naszych dwóch działkach (naszej i sąsiada), a następnie pod drogą wpływają do rowu melioracyjnego. ...
  3. Nasz Dziennik - Mario&Kasia - DORADO

    DOMEK

    W związku z tym, że jesteśmy tak jak wszyscy ograniczeni finansowo przekalkulowaliśmy, że „stać nas (???)” na niewielki domek w okolicach 120m2. Wiem, że nie jest to dużo, a pokój nazywany szumnie „salonem” ma powierzchnię naszego obecnego pokoju (tylko, że w domku będzie tam sofa + TV + kominek, a teraz na takiej powierzchni koncentruje się nasze całe życie rodzinne bo to nasz jedyny pokój). Tak czy inaczej wolimy 120m2 + ogródek, niż ...
  4. Nasz Dziennik - Mario&Kasia - DORADO

    Witam Was,

    Po przeczytaniu kilku z Waszych dzienników postanowiliśmy także krok po kroku opisywać nasza przygodę z budowaniem.

    Co nas skłoniło do chęci wyprowadzki poza miasto ?

    Mieszkamy w 36 metrowym wysokim mieszkaniu w Warszawie (żona i ja…..i teraz nasz 3 miesięczny synek ;-) w starym budownictwie. Mieszka nam się bardzo dobrze i wygodnie ale zaczęło brakować nam miejsca. Myśląc w przyszłości o powiększeniu rodziny analizowaliśmy ...
Strona 4 z 4