dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

nabial

  1. mój domek EM20 na Podhalu

    powoli zbliża się d końca praca na dachu. Dzisiaj majster dokończył komin - wyszedł bardzo ładnie. Ostatnie obróbki wokół okien - dachówki nie dochodzą do samej ściany ponieważ zostawiliśmy 20 cm miejsca na ocieplenie. Od wczoraj intensywne prace przy schodach wejściowych - po lipcowych intensywnych deszczach pompa pracowała praktycznie codziennie - wreszcie jako tako opanowaliśmy sytuację. Jutro przyjeżdża betoniarka - ostatnia w tym roku - uff :)

    ...
  2. mój domek EM20 na Podhalu

    zaczął się zatem 4 miesiąc budowy - od ważnego wydarzenia - od wczoraj kładziemy blachodachówkę, a majster żmudnie zmienia komin systemowy Schiedel w dzieło sztuki rodem z Podhala. Cała nasza rodzina trochę mu w tym dzisiaj pomagała - czyszcząc kamyki z gliny szczotkami ryżowymi - dawno nie miałem tak super dokładnie wymytego każdego pora skóry dłoni :)

    dach nad elewacją południowo-zachodnią - trochę się upaćkał koło kosza, ale deszcz wymyje :)
    ...
  3. mój domek EM20 na Podhalu

    jutro mija 3 miesiąc budowy. Oj wiele się w tym czasie wydarzyło. W każdym razie dzisiaj ekipa położyła oficjalnie ostatni bloczek Silki - koniec murowania :) Od jutra zaczynają kłaść blachodachówkę Corona Ahi Roofing. Dzisiaj zatem po położeniu ostatniego bloczka było wielkie sprzątanie poddasza i wnoszenie arkuszy blachy na górę. Natomiast cała nasza rodzina czyściła z gliny kamienie na okładzinę komina - ciężka robota, zwłaszcza jak burza szaleje. Najdzielniejsza była ...
  4. mój domek EM20 na Podhalu

    na szczęście pogoda sprzyja - po tak długim okresie nieustannych opadów aura nadrabia zaległości. Dlatego ekipa korzysta z tego, tym bardziej, że w weekend ma trochę padać. Niestety schody czekają na obeschnięcie gruntu. natomiast praca na dachu wre.....Dzisiaj północna część dachu została ofoliowana i ołacona. Oto efekty:
    Na razie ekipa dała sobie spokój z dokończeniem ścian szczytowych, wolą potem murować pod dachem :)
    ...
  5. mój domek EM20 na Podhalu

    no udało się zalać nadproża i wieńce na górze. Jutro murarze dalej będą murować ścianki szczytowe i ostatnie działowe na pięterku. A dzisiaj już zaczęli foliować dach - piękny zielony....... :) Domek nabiera kształtów - jutro jak się uda - będzie reportaż fotograficzny :)
Strona 12 z 19