dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

wiochman

  1. Wsi spokojna, wsi wesoła...Domek na górce

    Powstawiałem sobie jakieś tam stare okna, kupiłem kozę i dalej do roboty.
    Poczyściłem cegłę na kominie , zamówiłem okna i zabrałem się za instalacje.



    Ostatnią pracą jaką ekipa zrobiła, było wymurowanie i zrobienie wieńca na bud. gospodarczym. ...
  2. Wsi spokojna, wsi wesoła...Domek na górce

    I znów los się do mnie uśmiechnął! Dzięki moim pupilom mogłem spędzić prawie cały grudzień na łonie rodziny nie niepokojony żadnymi pracami na budowie. To się nazywa spokojne święta.
    A i zima 2007/08 była dość łaskawa( na termometrze plusy) także w styczniu rozpoczęły się prace nad dachem.


    ...
  3. Wsi spokojna, wsi wesoła...Domek na górce

    Prace które nie zależały od moich ulubieńców szły dobrze a nawet bardzo.
    Zrobiłem przyłącza elektryczne (65m) i wodne(75m + studnia wodomierzowa).

    Chłopaki uwinęli się z tym w jeden dzień, skasowali jeden tysiąc a ja mogłem w końcu pozwolić sobie na odrobinę luksusu:
    Pierwsza herbata w nowym domu

    ...
  4. Wsi spokojna, wsi wesoła...Domek na górce

    Tak wyglądała budowa na początku listopada po siedmiu miesiącach od wbicia pierwszej łopaty w ziemię.



    Mamy jesień, zresztą piękną a tu wciąż bez dachu...
    Deszcze , belki stropowe na wierzchu , zima za pasem...
    Pobudka 4 rano, otarcie ...
  5. Wsi spokojna, wsi wesoła...Domek na górce

    Prace z wieńcami wstrzymywał też murowany komin ze ścianą z cegły rozbiórkowej, integralnie związany wieńcem z pozostałą częścią budynku.
    Co się na nim różnych majstrów natrudziło... (cegła docelowo ma być odsłonięta)

    Podczas tych długich wyczekiwań ułożyłem sobie kanalizację (bom w końcu hydraulik) oraz nawiozłem jakieś 300 ton piachu aby te moje urocze pagórki nieco przystosować do używalności.
Strona 3 z 5