dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

RYDZU

  1. "Z motyką na słońce" - czyli koszyczek Rydzów

    Ze spraw budowlanych napiszę tylko na razie tyle: zaczęliśmy budowę barierki do schodów :D
    Wkrótce zdjęcia z prac i więcej tekstu.

    A z tematów niezupełnie budowlanych - mamy nowego (tymczasowego) członka rodziny dla którego
    poszukujemy nowego domu.
    Tak wygląda:



    A w tym wątku jest więcej informacji:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...631543#1631543
  2. "Z motyką na słońce" - czyli koszyczek Rydzów

    Wczoraj "wziąłem i pękłem" :wink: - włączyłem piec. Wszedłem do kotłowni, przekręciłem pokrętło od grzania, ustawiłem żądaną temperaturę na piecu i.... nic się nie stało :o . Piec nie ruszył. Poczłapałem na górę do sterownika i wszystko się wyjaśniło. Piec nie ruszył no bo praktycznie nie miał prawa tego zrobić - temperatura wewnątrz dzięki Tarnavie utrzymuje się na poziomie 23-24 stopnie. Wieczorem - gdy temperatura zaczęła spadać piec włączył się ...
  3. "Z motyką na słońce" - czyli koszyczek Rydzów

    Rzadko zaglądam ostatnio, ale niestety brak czasu nie pozwala na więcej :(

    Dziś będzie o wrażeniach kominkowych. Jakiś tydzień temu wygasiliśmy w kominku i po wygarnięciu popiołu tak mnie tknęło, żeby nie rozpalać tylko zajrzeć do wyczystki. Otworzyłem drzwiczki i wysypało się masę takiego czarnego spieku :o - było go w sumie do wysokości ponad drzwiczki wyczystki. Wybieranie tego zajęło mi dobre pół godzinki i zebrałem pełne wiadro - jakieś 12 litrów ...
  4. "Z motyką na słońce" - czyli koszyczek Rydzów

    Cholera jasna :evil: co mnie podkusiło by brać gniazda z wtykami ethernet (i to podwójne) z Berkera? Siedzę i próbuje rozpracować jakiś sprytny system jak mam to cholerstwo montować :o . Obieranie 8 mikroskopijnych kabelków z izolacji to cholernie żmudne zadanie - a takie cos funduje właśnie firma berker szczęśliwym ??? nabywcom ich osprzętu. Kto liczył na zaciskaną szybkozłączkę (ja liczyłem!) ten się srodze zawiedzie - 16 śrubek :o i 16 mikroskopijnych kabelków które ...
  5. "Z motyką na słońce" - czyli koszyczek Rydzów

    U Nurniego w dzienniku podejrzałem fajne podsumowanie pierwszego roku mieszkania na swoim. Pogrzebałem w rachunkach i zamieszczam z poślizgiem rozliczenia ze nasz pierwszy rok "na swoim". Przyznam że podsumowanie nieco mnie zaskoczyło

    1. gaz - 2560 zł
    2. energia - 1875 zł
    3. woda + kanalizacja - 1050 zł
    4. podatek od nieruchomości - 470 zł
    5. śmieci - 250 zł
    6. telefon - 1200 zł
    7. neostrada - 900 zł
    ...
Strona 2 z 42