dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

monika.KIELCE

  1. Alter Ego zuzków

    Tak na szybko bo czasu brak. Elektryk wchodzi jutro, dziś zrobione zakupy (większość).
  2. Alter Ego zuzków

    Tak mnie jeszcze naszło by przekopiować wpis z wątku o naszym projekcie. Takie małe podsumowanie naszej drogi do energooszczędnego domku.

    Czy wyjdzie extra czy nie, to powiem pewnie za kilka lat. Póki co staramy się poprawiać termicznie projekt tam gdzie to możliwe.
    Na razie mamy:
    1. Fundament ocieplany 18cm od zewnątrz (od 1m do 1,5m w głąb - niestety nie do samego końca ław), do tego 5cm od wewnątrz na głębokość 0,5m.
    2. Okna Oknoplast Kraków
    ...
  3. Alter Ego zuzków

    Od ostatniego wpisu wiele wody i płatków śniegowych przepłynęło przez sztucery naszych rynien, złośliwie rozbryzgując się po nieosłoniętej ścianie ze szlachetnego, kiedyś pewnie jak śnieg białego BETONU KOMÓRKOWEGO.

    Co jak co ale na brak wody to nasze ściany narzekać nie mogą. Już chyba tylko księdza z kropidłem brakuje, by postawić przysłowiową kropkę nad "i".

    Lenistwo czas jednak kończyć i choć zaspy po kolana, trzeba brać ...
  4. Alter Ego zuzków

    Wczoraj kolejny kroczek w kierunku szczelnego i ciepłego pokrycia płaskiego dachu na garażu: wylewka.
    Jakby ktoś przyglądał się robotnikom, to pewnie zdziwiłaby go ich krzepa. Wiadra z betonem wciągali jedną ręką i z szybkością Strusia Pędziwiatra. No cóż, nie wszyscy muszą wiedzieć, że to perlitobeton. Bo taki właśnie wynalazek Zuza wymyślił.
    Najciekawiej wyglądało jego zamawianie (tzn. perlitu). W lokalnych składach prędzej kupiłby wzbogacany uran, bo ...
  5. Alter Ego zuzków

    Co do dębu, to już chyba pisałam wcześniej. Lokalizacja niezbyt szczęśliwa ale już tak wyrósł i do tego widnieje na wszystkich mapkach. No i teraz na niego nie ma mocnych. Więc przynajmniej nie damy mu piąć się w niebo, niech idzie w szerokość a nie wysokość.
    Sama akcja cięcia gałęzi zalatywała mocną amatorszczyzną, czasem nawet szczyptą sztuki cyrkowej. Bo jak inaczej nazwać pomysł uwiązania piłki z obłokiem do kontrłaty, którą następnie skręcono z łatą ...
Strona 3 z 19