dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom w którym nie będę mieszkał

  1. Czas na dach

    Dach ciąg dalszy. Wszystko się wyklarowało. Całą konstrukcję będę wycinał sam z zamówionego drewna. Przyda mi się do tego pilarka ciesielska z dodatkowym wyposażeniem - urządzenie do zaciosów. Urządzenie jest droższe niż wycięcie jednej więżby na wielkiej maszynie ciesielskiej, ale takiej nie ma w okolicach. Jeszcze niedawno była ale pojechała na północ kraju. Poza tym pilarka może się jeszcze wiele razy przydać.
    ...

    Updated 06-04-2010 at 10:19 by Jezier

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Okna Jezierskiego w domu Jeziera

  3. Płuca dla domu

    Ostatnią dziurą do załatania, którą czmycha ciepło z domu jest wentylacja. Rekuperacja to jedyne sensowne rozwiązanie. Zastanawiam się nad jednym z pokazanych niżej urządzeń:
    Brink


    Viessmann


    Aerisy


    ...
  4. Ciep?e okna

    W sktócie opisałem już jak zaizoluję przegrody teraz opiszę jak powstrzymam ucieczkę ciepła przez dziury w ścianach i dachu.
    Okna w ścianach. Ich powierzchnia to 43 m2. Montuję okna Jezierski Exclusive. 7-komorowy 90-milimetrowy profil Schüco. Szyby dwukomorowe U=0,6 z ciepłą ramką SwisSpacer. 4 fixy szklone w ościeżnicy. 6 balkonowych dwuskrzydłowych - 4 na parterze i 2 na piętrze i jedno okno dwuskrzydłowe otwierane w kuchni.
    Okna dachowe połaciowe. Będzie 12 okien 70x140 cm wszystkie ...
  5. Izolacja przede wszystkim

    Jestem na etapie stropu. Zbrojenie się kręci a w tym czasie opiszę trochę o pomysłach na ograniczenie ucieczki ciepła.
    Izolacja od gruntu: 25 cm izolacji. Najpierw 3 cm perlitu wysypię na chudziaka aby wyrównać wszystkie drobne nierówności i na to ułożę w dwóch warstwach 22 cm szarego styropianu z dodatkiem neoporu. Współczynnik przenikania ciepła styropianu λ=0,032 W/(mK). Wychodzi więc, że 22 cm styropianu najcieplejszego = 25,5 cm takiego zwykłego podłogowego λ=0,037 ...
Strona 1 z 12