dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom w którym nie będę mieszkał

  1. Dziennik Jeziera

    Dzisiaj kupiłem sobie taczkę. Poprzednią ktoś mi wyniósł z piwnicy w bloku. Ciekawe po co złodziejowi taczka. Gdzieś można kupić kradzione? No i zabrałem się za niwelowanie terenu. Po tym jak koparka zgarnęła humus powstały niezłe górki. A że jestem leniwy to nająłem dwóch chłopaków. Ciekawe czy poradzą sobie do piątku z 50m3 ziemi. Gdybym tak jeszcze posprzątał to mój dom znacznie ładniej by się zaczął prezentować.
    Dzisiaj także miałem wizytę z banku. ...
  2. Dziennik Jeziera

    Dorzuciłem 3 zdjęcia. Poza tym moja budowa utknęła. Nie wiem kiedy ruszy. Sakiewka całkiem pusta i teraz cała nadzieja w banku aby ruszyć z dalszymi pracami. Ale od dzisiaj spadło oprocentowanie kredytu który chcę wziąć o 0,8%. :D.
    A skoro nie ma pieniędzy to szukam chętnych do prac porządkowych. Rozrzucenia humusu, wyrąbania i spalenia kilkudziesięciu drzew, zapełnieniu kilku kontenerów śmieciami itp. Samemu strasznie mi się nie chce.
    A może ktoś ma skuteczny ...
  3. Dziennik Jeziera

    Dawno tu nie zaglądałem. Na budowie troszkę się działo ale w zasadzie niewiele. Układanie dachówki zostało dokończone. Co tu pisać położonych zostało ok 2500 kawałków betonu o wadze ok. 5 kg każdy.
    Po dachówkach przyszedł czas na podbitki i obicie ścian szczytowych. Na tę czynność zużyłem 100 m2 szalówki i kilka tysięcy śrób, poza tym 30 litrów impregnatu i lakieru. Wygląda całkiem fajnie.
    We wtorek przypomniałem sobie o oknach. Odszukałem umowę i ...
  4. Dziennik Jeziera

    Maj 2003
    Na początku maja cały parter był już skończony. Teraz czekam na więźbę. Umówiłem się na 15 maja. Montaż ma trwać 3 dni.
    Więźba: Zamówiłem prefabrykowaną konstrukcję z wiązarów w technologii firmy Mitek. Zdecydowałem się na firmę Eraga z Warszawy. Mój dach ma 232 m2, jest dwuspadowy. Brak lukarn i innych utrudnień. Mam dwie płaszczyzny prostrzy jest tylko stropodach. Dzięki temu na dachu mam jeden typ wiązara powielony kilkanaście razy. Odstęp ...
  5. Dziennik Jeziera

    Kwiecień 2003
    Murowanie ścian fundamentowych poszłoby gładko gdyby nie jeden szczegół. Okazało się że z fabryki zamiast jednej palety bloczków fundamentowych przyjechała jedna paleta bloczków na ściany. Niestety hurtownia w której kupuję materiały nie powiedziała mi tego w prost tylko starała się załatwić bloczki ściemniając, że pomylili się że mi jutro przywiozą itp. Na ich nieszczęście takich bloczków nie było nigdzie w Warszawie i okolicach i chcąc nie chcąc ...
Strona 11 z 12