dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom w którym nie będę mieszkał

  1. Dom, w którym nie będę mieszkał...

    Jestem na etapie stropu. Zbrojenie się kręci a w tym czasie opiszę trochę o pomysłach na ograniczenie ucieczki ciepła.
    Izolacja od gruntu: 25 cm izolacji. Najpierw 3 cm perlitu wysypię na chudziaka aby wyrównać wszystkie drobne nierówności i na to ułożę w dwóch warstwach 22 cm szarego styropianu z dodatkiem neoporu. Współczynnik przenikania ciepła styropianu λ=0,032 W/(mK). Wychodzi więc, że 22 cm styropianu najcieplejszego = 25,5 cm takiego zwykłego podłogowego ...
  2. Dom, w którym nie będę mieszkał...

    Komentarze

    Dorzucam kilka fotek ułożonych płyt filigranowych










  3. Dom, w którym nie będę mieszkał...

    Ściany kończą się wieńcem i stropem. Szukam najlepszych rozwiązań użytkowych. A za takie uważam strop monolityczny.
    Wybór padł na strop w technologi filigran czyli prawie strop monolityczny gdzie zamiast deskowania są użyte zbrojone płyty betonowe przygotowane w fabryce zgodnie z projektem na wymiar jako szalunek tracony. Natomiast wieniec wykonałem z kształtek wieńcowych firmy Ergobud. Kształtki nadprożowo-wieńcowe wyeliminowały czasochłonny proces deskowania wieńców ...
  4. Dom, w którym nie będę mieszkał...

    Komentarze

    Murowania ciąg dalczy. Oprócz izolacyjności termicznej bardzo zależy mi na komforcie mieszkania. Z tego powodu oprócz pustaków o bardzo dobrych właściwościach izolacyjnych sprowadziłem transport pustaków do ścian akustycznych.

    Są bardzo twarde i bardzo ciężkie. Prawie nie mają drążeń. Jeśli trzeba go przeciać a linia cięcia przebiega przez litą ceramikę to trochę się z tym schodzi. ...
  5. Dom, w którym nie będę mieszkał...

    Komentarze

    Cofnę się na chwilę do fundamentów. Buduję dom bardzo nisko energetyczny. Wybrałem tradycyjny sposób na fundamenty czyli ława posadowiona poniżej granicy przemarzania i na niej ściany fundamentowe.
    Innym rozwiązaniem które jest stosowane a którego nie wybrałem jest płyta fundamentowa. Napiszę więc czemu nie mam płyty skoro istnieje teoria, że taka płyta jest tańsza i lepsza pod względem izolacyjności cieplnej.

    Będę stosował ...
Strona 5 z 12