dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

adam_cz-wa

  1. misja: DOM

    Tak się prezentuje nasz najnowszy nabytek zaraz po podłączeniu:



    Arysto narożny L 670/450/510 DJ H
  2. misja: DOM

    Taki oto widok przywitał mnie w pierwszych dniach odwilży:

    Prawdopodobnie z dachu zwaliła się część śniegu z lodem niszcząc ogrodzenie.
    Na szczęście sąsiad nie robił problemu bo to jego "szkoda" i zaproponował abym na wiosnę odkupił mu siatkę na trzy zniszczone przęsła a on sobie zamontuje.
  3. misja: DOM

    czy warto się spieszyć z budową?

    W środowisku ludzi związanych z budownictwem krąży powiedzenie " kto buduje długo ten buduje drogo".
    Z natury jestem oszczędny i być może to hasło zapamiętane na początku moje przygody z budową doprowadziło mnie do kryzysu który teraz przeżywam.
    Przeczytanie kilku tematów w dziale "psycholog dyżurny-czynny 24 godziny na dobę" dało mi wiele do myślenia... Zatrzymałem się na chwilę i spojrzałem wstecz. Moje życie ...
  4. misja: DOM

    zużycie gazu miesiąc pierwszy

    budynek ocieplony 15 cm styropianem
    ogrzewanie podłogowo-kaloryferowe
    brak drzwi wew
    nieszczelne drzwi zew tymczasowe
    powierzchnia ogrzewana 180m2 + garaz+piwnica
    kubatura ok 900m3
    rekuperator i gwc nie włączone

    zużycie gazu w styczniu 2010 wg licznika:
    ok 700m3 x 2,4pln(prawdopodobna stawka) = ok 1700 pln

    Jeśli takie rachunki będę płacił w sezonie grzewczym to chyba ...
  5. misja: DOM

    odbiór wykonanych prac

    Każdy dzień na budowie to nowe doświadczenia. Ostatnie którego doświadczyłem i chcę się z Wami podzielić to odbiór wykonanego zlecenia.
    Zawsze ufałem nadmiernie ludziom ale także brakowało mi czasu aby dokładnie przyjrzeć się skończonej pracy po różnych ekipach. Zazwyczaj kończyło się odkrywaniem fuszerek po czasie, kiedy już robota była rozliczona.
    Ostatnia którą odkryłem to różnica 1 cm w poziomie podwieszanego sufitu ...
Strona 2 z 13