dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

adam_cz-wa

  1. misja: DOM

    zmiana taryfy w zakładzie energetycznym

    Zachęcam wszystkich którzy mają taryfy budowlane ( droższe) do zmian w zakładzie energetycznym na taryfę zwykłą ( tańszą).
    Powszechna opinia jest taka iż dopiero po odbiorze budynku przez nadzór można tego dokonać. Nic bardziej mylnego. Wystarczy zaświadczenie od uprawnionego elektryka o poprawności wykonanej instalacji (150pln) i można złożyć wniosek w biurze obsługi klienta o zmianę taryfy. Różnice w opłatach ...
  2. misja: DOM

    zrzut na brudne ubrania

    Zrzut chciałem mieć prawie od początku budowy lecz niestety czasami sprawy toczyły się tak szybko że przegapiłem odpowiedni moment tzn. układanie akermanów na strop między piwnicą a parterem. Można było tylko wstawić pionową rurę, zalać i to samo zrobić poźniej na piętrze.
    Za gapowe musiałem zapłacić poświęcając 10h na przebicie dwóch stropów i zalanie rur.
    koszty :
    - rura kanalizacyjna długa na 3m. o średnicy ...
  3. misja: DOM

    Coby się trochę oderwać od szarości dnia codziennego postanowiliśmy spotkać się w Istebnej na " kuligu" z ludźmi z forum muratora.
    Towarzystwo bardzo ogarnięte i zdyscyplinowane z dużym poczuciem humoru. Zaskoczeniem był fakt że prawie w cale nie było rozmów o budowie...


    Wracając do spraw bardziej budowlanych to powoli zamykamy kolejne tematy :
    - drzwi zew zamówione
    - drzwi wew ...
  4. misja: DOM

    Spadło trochę śniegu i się zaczęły problemy. Brak prądu w naszej i sąsiednich ulicach wystąpił w sobotę. Awarii w całym mieście jest ponoć od groma i szybko chyba napięcie nie powróci w nasze gniazdka.
    Całe dwa dni cieszyłem się ogrzewaniem gazowym do którego piec jest zasilany prądem. Na szczęście podczas dzisiejszej wizyty okazało się że mimo iż nie grzeje od ok 30 godzin jest przyjemnie ciepło szczególnie na piętrze.
    Najgorszy jest fakt że ekipa: elektryków ...
  5. misja: DOM

    Nadszedł wreszcie ten dzień kiedy mogę się pochwalić faktem posiadania ogrzewania oraz wody w budynku i to tyle pozytywnych wieści w tym temacie.
    Nie chce mi się już nawet liczyć ile to już miesięcy kiedy pewna ekipa zaczęła montaż ogrzewania. Fakt, jest w tym trochę mojej winy ponieważ w trakcie zmieniłem decyzje co do grzejników które w pierwszej opcji miały być standardowe a ostatecznie wybrałem "dekoracyjne" firmy Purmo.
    Po 2 m-cach oczekiwania na ...
Strona 3 z 13