dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

yar65

  1. Dziennik Domu w Winorośli 3

    Kolejny dzień szukania ekipy do tynkowania :(
    Najczęstsze odpowiedzi to:
    - za 2 miesiące,
    - 30zł/m2, oraz
    - nie bardzo sie opłaca jechać do tak małej ilości tynków.
    Mimo to jestem jeszcze dobrej myśli, że się uda znaleźć mistrza pacy, łaty i przede wszystkim poziomnicy.
    W sobotę ekipa dekarska kończyła daszek nad wykuszem i oto efekt prawie końcowy:
    Chcieli również u mnie robić podbitkę, ...
  2. Dziennik Domu w Winorośli 3

    To było niestety do przewidzenia :(
    Wczoraj rozstaliśmy się z ekipą od tynków tradycyjnych. Nie sprostali naszym wymaganiom, a zapewniam, ze nie były one ponadnormatywne. Nie dało się patrzeć na kątowniki, które odchodziły na 2 mb o 2 cm od pionu. Nie można również na spokojnie patrzeć, jak ekipa chce tynk o grubości 1,5 cm poprawiać kolejną warstwą o grubości ok. 2cm.
    Od wczoraj szukam tynkarza (-y), który dokończy dzieła i najlepiej jakby poprawił niedoróbki ...
  3. Dziennik Domu w Winorośli 3

    Minęło ponad 2 tygodnie od ostatniego wpisu i co się wydarzyło?
    Niestety niewiele. Po pierwsze to mrozy storpedowały tynkowanie. poza tym to, co jest zrobione nam się nie podoba :( Człowiek jest istotą ułomna, więc być może zbyt wiele oczekuje od innych. W związku z tym wczoraj przywieźliśmy kierbuda, żeby się wypowiedział. No cóż, niestety potwierdził nasze zdanie, czyli powiedział, że jakość tynków jest nie do przyjęcia :(
    Dzisiaj spotkaliśmy się z wykonawcą. ...
  4. Dziennik Domu w Winorośli 3

    Tynkarze zaciągnęli chyba ręczny hamulec. Bardzo powoli przybywa ich robota. W sobotę przyszli tylko po kasę, w poniedziałek byli 2 godziny :( Zachowują się jakby mieli płacone za dniówkę :) Wczoraj pierwszy pokój pociągnęli piaskiem kwarcowym. Wieczorem, jak oglądałem to było jako-tako. Obejrzę sobie dzisiaj w świetle dziennym.
    W sobotę miałem chętnego do wykonania u mnie instalacji centralnego odkurzacza, ale po przedstawieniu swojej oferty (1200zł materiał i robocizna) ...
  5. Dziennik Domu w Winorośli 3

    W kwestii rekuperatora jest kolejna oferta - tym razem 8 tys. materiał na instalację (oczywiście z centralą) oraz 2 tys. robocizna.

    A na budowie:

    1. Hydraulik & spółka w 2 dni rozłożyli kanalizację. Tak się zastanawiam, kto robi projekty tych instalacji, bo wykonawca zrobił to zupełnie inaczej. Przepusty pozostawione w ścianach fundamentowych tez nie będą wykorzystane, bo hydraulik miał inną wizję :) Muszę mu przyznać, że zrobił wszystko ładnie ...
Strona 3 z 9