dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

saraha

  1. Między nami i brzozami - Na każdą pogodę [dziennik sarahy]

    "zakręcenie"nie mija.... Uff... Fajne uczucie, ale skąd brać siły i czas? A co dopiero, jak ta budowa ruszy? ;)

    Pojawiają się kolejne dylematy. Teraz na przykład zastanawiam się, czy jednak nie warto byłoby poważnie pomyśleć o centralnym odkurzaczu? Nie wiem, czy od razu będzie nas stać na kupno całości, ale - po tym, co już przeczytałam - chciałabym bardzo rozprowadzić chociaż rury po domu. Tak, żeby potem mieć możliwość łatwego zamontowania tego ...
  2. Między nami i brzozami - Na każdą pogodę [dziennik sarahy]

    Dostaliśmy kolejną wersję rzutów od architekta. To już prawie "to". Jak będą gotowe, wkleję. Oczywiście, jak nauczę się wklejać, bo niby to proste jak drut - a nie działa i już :( No cóż, zobaczymy.

    Wczoraj byłam wieczorem tak zakręcona domem, że do 3 nie mogłam zasnąć... Ustawiałam meble - meble, których nie mam w domu, którego nie mam :D No cóż, teraz to już tak będzie... Tyle myśli i obrazów mi się kotłowało w głowie...
  3. Między nami i brzozami - Na każdą pogodę [dziennik sarahy]

    Noooo... To pierwsze rozmowy o poważnych pieniądzach przed nami. Mamy wycenę ekipy budowlanej (polecanej nam - o niej napiszę za chwilę) robocizny stanu surowego otwartego.

    Ekipa zaznacza, że jest to wycena samej robocizny - bez maszyn, że np. koparkę, czy transport żwiru itp. trzeba będzie załatwiać, albo chociaż płacić osobno.

    Oto to, co owa firma nazwała kosztorysem (miałby to być aneks do umowy). Jeszcze nie dyskutowaliśmy z nimi, na razie to ...
  4. Między nami i brzozami - Na każdą pogodę [dziennik sarahy]

    No i rozłożyła mnie angina. Do wczoraj czułam się fatalnie, dziś na tyle lepiej, że zajrzałam na forum. Czas powoli nadrobić zaległości...

    Mamy już warunki przyłączenia do sieci gazowej. Zleciliśmy też ekspertyzę geologiczną gruntu. Kolejne 700 zł, ale skoro architekt uważał to za konieczne, niech będzie. Wyszło na to, że trzeba trochę wzmocnić fundamenty, ale dom postoi trochę, nie zawali się ;) Chyba ;)

    Oto pierwsze, co zostało zrobione na naszej działce ...
  5. Między nami i brzozami - Na każdą pogodę [dziennik sarahy]

    Ha!!!! Znowu zaległości. Skąd Wy "dziennikowicze" bierzecie czas? Czy można go gdzieś kupić? Może w supermarkecie nawet, a ja przegapiłam gdzieś na półce? Jeszcze nie zaczęliśmy budowy, a czasu jak na lekarstwo... Co będzie dalej? Jak czytam czasem dzienniki innych to mam wrażenie, że doba u innych trwa znacznie, znacznie dłużej...

    No ale do rzeczy!
    Facet, o którym pisałam wyżej, wystawił nas (dokładnie tak samo!!!) po raz drugi. Zadzwonił ...
Strona 10 z 12