dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dziennik walki o pi?kny ogród

  1. dziennik walki o piękny ogród ;-)

    No to dobra - zaczynam uzupełniać zdjęcia ;-)

    najpierw troboty jeszcze z zeszłego roku - docieplanie i tynkowanie. Jak wyglądał ogród - po prostu nie wyglądał wcale...




    a w lewym dolnym rogu siedzi kawałek zamyślonej inwestorki...
  2. wnętrza kiczem podszyte ;-)

    JADALNIA

    Niestety jest równie niewielka jak kuchnia - również ma 7 m2. Sąsiaduje z kuchnią i początkowo snuliśmy plany połączenia obu pomieszczeń, ale ze względu na cięcie kosztów pomysł nie wypalił.

    Jadalnia ma dwa spore okna - na północny wschód i południowy wschód - jest de facto bardzo jasnym pomieszczeniem więc zdecydowaliśmy sie na pomalowanie jej na kolor ciemnoniebieski:

    ...
  3. dziennik walki o piękny ogród ;-)

    No to w weekend się namęczyliśmy..

    Przedogródek "rozplantowany" i wszystkie rośliny posadzone - nawet 3 metrowy platan :D
    nawet trawę udało nam się pod tym platanem posiać - na powierzchni 30 m2, ale jest :P

    a to, że w niedzielę nie mogłam się ruszać, to już zupełnie inna historia...
  4. dziennik walki o piękny ogród ;-)

    Jak zawsze jestem na czasie ;-) Kończę dekorację skrzynek zaokiennych :lol:

    Latem miałam w nich posadzone nasturcje, ale niestety padły podczas naszej nieobecności. Teraz robię już kompozycje takie bardziej "na stałe", m. in. berberys 'Tiny Gold' - mikro-krzew o złotych listkach:

    jesienią przebarwiających się na pomarańczowo:
    ...
  5. wnętrza kiczem podszyte ;-)

    QCHNIA

    "Kochanie, czy nasza kuchnia jest z gumy?" ;-)

    Nasza wielgachna kuchnia ma całe 7 m2 i dlatego, by się w niej nie udusić, jest częściowo otwarta na salon, oddzielona od niego barkiem. Ze względu na brak miejsca szafek jest niedużo - rzadziej używane akcesoria kuchenne przechowujemy w kredensie w holu, naprzeciwko kuchni. Udało nam się jednak wygospodarować duży blat roboczy pod oknem - pusta przestrzeń do pracy o wym. 120 x ...
Strona 11 z 16