dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Balikowy Dom

Historia, rozważania, przemyślenia dotyczące budowy domu ale nie tylko

  1. Kredyt

    W piątek przyszło info z banku, że potrzebują dodatkowo wypisu/wyrysu z ewidencji gruntów oraz ksero pierwszej strony z dziennika budowy z wpisami. Trochę zaczyna mnie to irytować, bo chcę kredyt żeby rozpocząć budowę a oni chcą aby ja rozpoczął budowę żeby dali mi kredyt. Nie mniej przyjąłem strategię, że nie dyskutuję. Papiery w gminie już złożyłem (120zł), niestety czas oczekiwania to 3 tygodnie. Dziennik też już jest kupiony i opieczętowany w gminie. Teraz tylko ...
  2. Projekt domu

    Projekt domu

    Teraz kilka słów na temat projektu. Na wybór takiego a nie innego projektu złożyło się kilka czynników, z których jako główne wymieniłbym:
    1. kształt dopasowany do prostokątnego kształtu działki
    2. prostota
    3. droga przylega od działki od strony południa a ponieważ moja żona jest uzależniona od słońca to salon miał być nasłoneczniony. Nawiasem wkurza mnie jak oglądam jakiś meczyk w TV a słońce daje mi po oczach, ...
  3. Działka

    Tak prezentuje się działka z lotu satelity



    A tak wygląda rozmieszczenie domu na działce zgodnie z adaptacją projektu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzialka_20100218_0&.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	23,7 KB
ID:	11664  
  4. Projekt i pozwolenie

    W pewnym momencie, gdzieś w 2005, zaczynamy rozmawiać o budowie domu, oglądamy działkę. Niestety widzę brak zachwytu u mojej małżonki co oznacza, że sprawa dalej pozostaje ma moich barkach. Oczywiście poszukiwań projektu dokonujemy wspólnie, z dużym zaangażowaniem. Szukamy projektu gotowego, jakoś nie wierzymy, że nie znajdziemy czegoś co nam będzie odpowiadało. Ponieważ jest nas dwoje więc szuka się 2 razy trudniej bo trzeba pogodzić dwa charaktery. Przyznam, że początkowo, ...
  5. Krótka (albo i nie) historia działki i nie tylko

    Kiedy wracam pamięcią stwierdzam, że historia mojego domu (mam nadzieję, że zrealizuję ten pomysł) sięga roku 1997. Byłem wtedy stosunkowo młodym, szczęśliwym kawalerem (teraz jestem oczywiście szczęśliwym mężem i ojcem), pracującym w Irlandii. Wtedy to mój serdeczny przyjaciel Jarek, zaczął mnie namawiać na budowę domu. W pewnym momencie muszę przyznać, że połknąłem bakcyla do tego stopnia, że zacząłem rozglądać się za jakąś działką w okolicach Warszawy. ...
Strona 6 z 6