dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

gianti

  1. projekt indywidualny - zderzenie marzeń z rzeczywistością

    No to aby zacząć coś robić na działce najpierw wypadało oznaczyć sobie granice, postawić jakiś blaszak gospodarczy oraz się ogrodzić.

    1. najpierw geodeta odnowił granice - no cóż - komuś się kiedyś widocznie przydały paliki który wyznaczały granice działki i aby prowadzić dalsze prace i tak potrzebowałem wiedzieć gdzie mi się działka zaczyna i kończy.

    za ponowne wyznaczenie granic zaplaciłem w 2007-09 400 zł, przy okazji od razu się umówiłem ...
  2. projekt indywidualny - zderzenie marzeń z rzeczywistością

    Mamy działkę.

    Od czego by tu zacząć

    to dla rozgrzania "pod nóż" poszły urzędy.

    Wydawało mi się iż najlepiej to w pierwszym etapie otrzymać Warunki zabudowy dla naszej działki (brak planu zagospodarowania przestrzennego dla tego rejonu - tylko istniejące studium) - więc pierwsze kroki skierowałem do urzędu gminy.

    no i zostałem uświadomiony...

    iż aby złożyć wniosek o WZ powinien im dostarczyć ...
  3. projekt indywidualny - zderzenie marzeń z rzeczywistością

    No to znaleźliśmy,

    3000m - ładny prostokąt - działka koło lasu, koło miasta, w spokojnej okolicy gdzie dopiero zaczynają się wszyscy budować (wieś przeradza się w podmiejską sypialnię).

    W drodze gaz, prąd, woda. - wszsystko co do życia potrzebne.

    Właściciele działki bardzo komunikatywni - a to pomaga w podjęciu decyzji,

    Tydzień czasu potrzebowaliśmy na sprawdzenie paru szczegółów co do :

    Czy podłączą ...
  4. projekt indywidualny - zderzenie marzeń z rzeczywistością

    Dzięki temu iż nie daliśmy się ponieść emocjom /a właściwie dawaliśmy - ale od razu sobie przypominaliśmy zasadę której mielismy nie złamać tj. nie kupować kota w worku

    Dookoła dużych miast w obecnych czasach (tj. boomu na działki) nie ma okazji, a jeśli ktoś tak myśli to albo (99% jest to okazja tylko z nazwy i ma jakiegoś "kota w worku", albo 1% okazji jest przeznaczony dla tych którzy "urodzili się pod szczęśliwą gwiazdą").

    Zazwyczaj ...
  5. projekt indywidualny - zderzenie marzeń z rzeczywistością

    W tym celu cofam się o dwa lata (tj. wiosna rok 2006)


    Każda rodzina ma swoje własne powody dlaczego zapadła decyzja o zakupie działki/budowie domu całorocznego. Czasami jedno nie musi być związane z drugim, a czasami są to nie odłączne elementy.

    U nas było to związane z "organoleptyczną" możliwością porównania jak się żyje w blokowisku ewentualnie centrum miasta a jak się żyje "na łonie natury" - w trakcie lata w domku ...
Strona 2 z 3