dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

irysy

  1. Irysy budują dom...

    No i przygody ciąg dalszy. Kuchnię mamy już gotową i prawie kompletną gdyż został jeszcze tylko okap do założenia. Położenie parkietu przesunęło nam się na początek stycznia. Mamy zatem dosłownie kilka dni żeby zakończyć malowanie całego domu. Na razie na gotowo są pomalowane sypialnia, pokój Amelki, strych nad garażem i korytarzyk do niego. Mamy nadzieję, że do końca tygodnia dokończymy wszystkie pomieszczenia gdzie będzie położony parkiet.
    Prawdopodobnie ...
  2. Irysy budują dom...

    Trochę zmniejszyła się częstotliwość zapisów w naszym dzienniku ale niestety brakuje czasu. Tak jak przewidywaliśmy poprawki na poddaszu zostały wręcz wymuszone na wykonawcy. Poprawiał dwa razy, a efekt wykończenia jest opłakany. Facet po prostu nie wie co to dokładność i estetyka. Po tym co zrobił nie pozostało nam nic innego jak tylko we własnym zakresie poprawić to co się jeszcze dało. Tydzień temu rozpoczęliśmy malowanie. Musimy się z tym uwijać bo w połowie miesiąca ...
  3. Irysy budują dom...

    Zrobiły się spore zaległości w prowadzeniu dziennika. Nadal są postępy prac chociaż nie tak imponujące jak na początku. Skończone są wreszcie gładzie wapienne na parterze. Ekipa przyjechała do nas aż z Wągrowca. Na początku twierdzili, że zajmie im to dwa dni ale koniec końców zajęło prawie tydzień. Okazało się jednak iż gładzie wapienne będą robili po raz pierwszy :o . Pokazałem im technikę kładzenia i czekałem na efekty. Wyszło nadspodziewanie dobrze.
    Wykonane ...
  4. Irysy budują dom...

    Ekipa od ociepleń zrobiła nas w balona. Wciskali nam kit , że umawiali się z nami na koniec października, a nie na początek. Nie pozostało nam nic innego jak tylko dać sobie z nimi spokój i znaleźć innego wykonawcę. Wstępnie umówiliśmy inną ekipę, która może zacząć za jakieś dwa tygodnie. Miejmy nadzieje, że tym razem się uda.
    Weekend jak zwykle upłynął nam pracowicie. Razem z Olą uczyliśmy się pracy z zaprawą murarską.
    Ja zająłem się murowaniem ...
  5. Irysy budują dom...

    Paweł znalazł chwilę wolnego czasu i ułożył płytki w miejscu gdzie będzie stał kocioł. Same płytki to pozostałość z naszego obecnego mieszkania - istny misz -masz. Prosiłem go żeby ułożył je jakkolwiek. W jego wykonaniu jakkolwiek wygląda tak

    Kocioł dojechał wczoraj i na razie czeka w garażu na swoja kolej.
    Tego samego dnia przywieźli nam styropian na elewacje. Wszystko musieliśmy schować ...
Strona 2 z 9