dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

irysy

  1. Irysy budują dom...

    No to kominek mamy już postawiony. Panowie pojawili się na czas i tak jak zapowiadali zajęło im to dwa dni. Pracowali niezbyt szybko ale dosyć dokładnie.

    Kominek spełnił nasze oczekiwania. Kanały z ciepłym powietrzem zostały doprowadzone do pokoi dzieci i do przedpokoju na parterze. Przesunęliśmy też kanał wentylacyjny znajdujący sie przy kominku. Teraz kratka znajduje się w samym narożniku salonu. ...
  2. Irysy buduj? dom...

    Mijają właśnie rzeczone dwa tygodnie urlopu. Jeżeli chodzi o gładzie to plan został zrealizowany w 50 procentach. Praca szła tak sobie i jej efekt jest dalece niezadowalający. Miało być szybko łatwo, łatwo i przyjemnie, a czasami szło jak po grudzie. Na wielu ścianach powychodziły góry i doliny więc koniec końców nie obyło się bez uciążliwego szlifowania. Wiem oczywiście, że wykonywanie ładnych gładzi - szczególnie wapiennych- wymaga sporo wprawy co nie zmienia faktu, ...
  3. Irysy budują dom...

    No i znowu kilka kroczków do przodu. W środę rozpoczęliśmy rozkładanie styropianu na podłogach. Do piątku w składzie Ola ja i Mat. Ten ostatni stwierdził, że w swoim pokoju zrobi to sam. Trochę mu pomogliśmy i udało się:


    W weekend dołączyło moje rodzeństwo
    ...
  4. Irysy budują dom...

    Przedwczoraj na budowę zaciągneliśmy naszego serdecznego kolegę Pawła. W naszym domu zajmie się kładzeniem płytek, mocowaniem karton-gipsów na poddaszu- generalnie wykonczeniówką. Jest naprawde dobry "w te klocki" :D Zgłosił swoje zastrzeżenia co do rozmieszczenia niektórych sprzętów w górnej łazience. W związku z tym musieliśmy troche przemodelować projekt. Praktyka jednak robi swoje.Przez ponad godzinę przekonywaliśmy go żeby wcisnął nas do swojego grafiku ...
  5. Irysy budują dom...

    W czwartek skończyli tynkować. Powierzchnia otynkowanych ścian wyniosła bagatela 675 m2. Większych zastrzeżeń nie mieliśmy. Było sporo kucia bo chłopaki nie posłuchali zaleceń i zamurowali przynajmniej połowę puszek. Rekordem było zatynkowanie dużej skrzyneczki podłączeniowej pod schodami przynajmniej dwucentymetrową warstwą tynku. Gdyby nie wcześniejsze zdjęcia kułbym ścianę w ciemno w jej poszukiwaniu. Z grubsza po sobie posprzątali ale musieliśmy poświęcić piątkowe ...
Strona 3 z 9