dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Czerwona cegiełka

Witam wszystkich budujących i remontujących!
Jestem "szczęśliwą" posiadaczką starego domku z czerwonej cegły. Mieszkamy w nim już od kilku lat i nieustannie remontujemy... Standardowy domek warmiński z 1937 roku z długim wąskim korytarzem. 4 lata temu wyremontowaliśmy pokoje na parterze. Następne było przekładanie dachówki. Od półtora roku remontujemy piętro i korytarz w tym schody. Jest to ciężka i mozolna praca, którą niestety wykonujemy sami (ze względu na fundusze i dzisiejszych "fachowców" do których niestety nie mamy szczęścia). Zaczęliśmy od wyburzania ścian i usuwania niemieckiego ocieplenia, czyli sianka (które w ogólne nie chciało się palić), słomy i tynku na nim. Potem zrywanie podłóg i usuwanie tego co pod nimi (ja to nazwałam gówienkiem, bo je przypominało). Następnie było tynkowanie ścian (w celu ich wzmocnienia), wełna, płyty osb na podłogi, stawianie nowych ścian, niekończące się płyty gk (poszło prawie 100), gipsowanie, elektryka itd. Na szczęście już kończymy nasz mały remoncik, pozostało odświeżenie parteru i trochę wykończeń. Ktoś może zapyta: "to o co chodzi, skoro już remont ma się ku końcowi"? Ten kto jest posiadaczem starego domu będzie wiedział. Jeden remont się kończy, kolejny się zaczyna... Na tym pewnie nie poprzestaniemy. Zawsze będzie coś do zrobienia. Dlatego zachęcam wszystkich posiadaczy wiekowych budynków i nie tylko do dzielenia się swoimi doświadczeniami, wrażeniami z przeprowadzonych remontów.

  1. przedpokój

    Jeszcze parę zdjęć, w tym moja czerwona cegiełka. Szafę wymyśliłam i pomalowałam, a pomógł złożyć znajomy stolarz.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	czerw. ceg..jpg
Wyświetleń:	344
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	155067   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szafa.jpg
Wyświetleń:	304
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	155068   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szafa2.jpg
Wyświetleń:	303
Rozmiar:	81,9 KB
ID:	155069   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p. wkl.jpg
Wyświetleń:	316
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	155070  
  2. przedpokój

    Przedstawiam przedpokój. Czyli kucie ścian, dorabianie ścian, rozwalanie budki, która była jak wchodziło się na piętro, wylewanie posadzki itp. Jednym słowem masakra! Trochę zaczyna to wyglądać, chociaż jeszcze nie skończone (brak 1 listwy na schodach, barierki na górze, obrazów). Czy myślicie, że poręcz jest potrzebna, bo nie planowałam jej na całych schodach tylko na górze...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p z dołu.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	155061   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p. w trakcie posadzki.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	155062   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p.posadz.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	155063   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przedp. z dołu.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	77,8 KB
ID:	155064  
  3. Czerwona cegiełka

    Dzięki za komentarze. Łóżko jest z Jyska kupione parę lat temu, ale myślę, że nadal ma swój urok. Chociaż mój "potworek" najlepiej upodobał sobie siedzisko, które zrobiliśmy z nadstawki od szafy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1111.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	154475  
  4. Czerwona cegiełka

    Jeden pokój gotowy. Nie zapomnę radości mojego dziecka, gdy po tak długim oczekiwaniu zobaczyło swój kącik
    Tagi - katalog słów kluczowych: remont, stare domy Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2.jpg
Wyświetleń:	257
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	151282   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P3.jpg
Wyświetleń:	244
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	151283   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P4.jpg
Wyświetleń:	240
Rozmiar:	81,0 KB
ID:	151284  
  5. Czerwona cegiełka

    Witam wszystkich budujących i remontujących!
    Jestem "szczęśliwą" posiadaczką starego domku z czerwonej cegły. Mieszkamy w nim już od kilku lat i nieustannie remontujemy... Standardowy domek warmiński z 1937 roku z długim wąskim korytarzem. 4 lata temu wyremontowaliśmy pokoje na parterze. Następne było przekładanie dachówki. Od półtora roku remontujemy piętro i korytarz w tym schody. Jest to ciężka i mozolna praca, którą niestety wykonujemy sami (ze względu ...
Strona 1 z 2