dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dziennik budowania i nie tylko

  1. ogród wiosna 2014 cz. 1

    Tak jak napisałam poprzednio, ostatnie tygodnie w większości poświęcane są ogrodowi. Przypomnę, że realizujemy projekt Elfir (wklejany kilka wpisów wcześniej). W ub. roku ogrodnik posadził nam prawie wszystkie drzewa (zdjęcia też parę wpisów wcześniej), a w sylwestra drugi ogrodnik większość krzewów. Na tym etapie sami posadziliśmy jedynie świdośliwy i czarny bez. Zimą wyglądało to w części tak:


    ...

    Updated 11-05-2014 at 12:51 by Spirea

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. dom - studnia bez dna

    W końcu zmobilizowałam się do napisania.
    Ostatnie miesiące to przede wszystkim prace z ogrodem, więc to już raczej kolejny etap, a nie dziennik budowy. Nie będę jednak przerzucać się z wątkiem czy zaczynać nowy, bo chcę mieć wszystko w jednym miejscu. Na razie napiszę, co jeszcze jest w domu do zrobienia, a potem będzie o ogrodzie.
    W domu oczywiście wciąż jest tego trochę. Inni przestrzegali, że jak czegoś się od razu nie zrobi, to potem już ciężko się zmobilizować. ...
  3. wnętrza

    Czekając na wiosnę i cd. prac ogrodowych nabyłam parę rzeczy do środka.
    Nie znalazłam jeszcze sofy, która spełniałaby wszystkie warunki (wygodna, ciekawa, w sensownej cenie), więc szukałam foteli. Już dawno miałam na oku Fatboy'e i w końcu zdecydowałam się je nabyć. Wyglądają świetnie i są niesamowicie wygodne. Polecam!!!





    ...
  4. początki ogrodu

    Chcieliśmy zdążyć w tym roku z nasadzenia drzew i krzewów. W związku z tym, że nie udało nam się znaleźć jednego dostawcy naszych roślin w rozsądnej cenie, to wzięliśmy dwóch ogrodników. Pierwszy, z okolicy, ma dostęp do cisów w dobrej cenie, a potrzebujemy ich jedynie 139 szt. Stwierdził, że jednak najpierw powinniśmy jeszcze przygotować grunt, bo to co mamy jest niewystarczające. W weekend więc dotarły do nas 2 wywrotki piasku płukanego i 2 wywrotki ziemi ogrodowej ...
  5. aktualności

    Miałam kiedyś wkleić sypialnię. Wybrałam w końcu lampę, nabyłam ją, więc nie straszy już kabel z żarówką i można coś pokazać. Nie pokazywałam też końca prac brukowych. Murek nie wyszedł do końca tak, jak miał. Zakładam, że będzie wyglądać lepiej, jak pojawią się rośliny. ...
Strona 2 z 64