dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. podjazd

    Wybraliśmy ekipę do podjazdu. Casting wygrał Pan, który niedawno utwardzał podjazd u Tatarak. Zrobił na nas bardzo dobre wrażenie. Mam nadzieję, że na tym nie poprzestaniemy. Ma przyjechać jutro, żeby zrobić szczegółowe pomiary.
    Podjazd robimy na szerokość ok. 12 m (od linii oświetlenia między drzwiami a oknem kuchennym do końca budynku) na długość 6 m. Będzie ze zwykłej szarej kostki betonowej układanej bez przesunięcia. Po bokach obrzeża, od przodu krawęzniki ...

    Updated 29-09-2012 at 15:20 by Spirea

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. uaktualnienie

    Dawno nic nie pisałam, ale kompletnie nie mam czasu. Zaglądam na subskrybowane wątki, żeby być "w temacie", na napisanie czegoś sensownego już nie starcza. I niestety nie wiem, kiedy się uspokoi :( Wręcz przeciwnie od przyszłego weekendu będzie jeszcze gorzej.
    Mieszka się za to wspaniale :) Bardzo szybko przyzwyczailiśmy się do większych przestrzeni. Jestem nimi zachwycona. Zostało jeszcze parę rzeczy do rozpakowania. A do zrobienia jeszcze więcej. Na razie z nowych ...

    Updated 23-09-2012 at 01:23 by Spirea

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. pierwsze dwa tygodnie

    Powoli aklimatyzujemy się w nowym domu. Czasami nie jest łatwo - Mała na początku bała się sama spać. Zdarzało się, że w nocy budziła się i musiałam iść się do niej położyć. Zdarza się jej też płakać, że nie ma tu żadnych koleżanek i kolegów. Chce więc iść jak najszybciej do szkoły. A. próbuje się przystosować do otwartych przestrzeni i dużych okien. Za to z radością wrócił do zwykłych farb olejnych (wcześniej ze względu na małe pomieszczenie używał wodorozcieńczalnych) ...

    Updated 20-08-2012 at 00:34 by Spirea

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Podsumowanie kosztów

    Przyszedł czas na kolejne podsumowanie budowy. Ostatnie robiłam prawie rok temu. Na tamten moment wydaliśmy 447 807 zł. Dzisiaj jesteśmy po przeprowadzce, jednak jeszcze jest sporo rzeczy do zrobienia. Poniższe zestawienie nie jest więc niestety ostatnim rachunkiem.
    Do rzeczy.

    Dla jasności i łatwiejszego porównywania:

    Dom parterowy z poddaszem użytkowym
    Pow. całkowita 228,45 m2
    Pow. użytkowa 181,76 m2
    Kubatura 1094m3
    Pow. całkowita i użytkowa
    ...

    Updated 11-08-2012 at 01:39 by Spirea

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Mieszkamy :)

    Pisałam już w komentarzach, ale gwoli ścisłości wpisuję w dzienniku, że przeprowadzka zakończyła się sukcesem i od ubiegłego tygodnia mieszkamy
    Co tu dużo pisać, jest świetnie Mnóstwo przestrzeni, krok żeby wyjść na spacer wieczorny. Świetne sprzęty, na których A. przygotował już niezłe specjały. Duży stół, przy którym pierwszy raz od nie pamiętam kiedy zjedliśmy razem obiad. Uśmiech Małej, która po obiedzie powiedziała, że idzie do swojego pokoju ...

    Updated 07-08-2012 at 10:56 by Spirea

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 9 z 64