dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

_bogus_

  1. No to buduję - kolejny inwestor

    Położyliśmy (żona i ja) parkiet przemysłowy (merbau) na górze (wszędzie oprócz łazienki). 72 m^2. 8 wieczorów nas kosztowało co tym bardziej cieżkie było że week-endy mam zajęte. Teraz jeszcze znaleźć cykliniarza, polakierować i sprawę podłogi na górze będziemy mieli z głowy (z dokładnoscią do łazienki - ale tu wchodzi specjalista od kafelków w czerwcu).

    Zdjęć nie będzie - bo aparat razem ze mną testował wywrotność łódek ;-)
  2. No to buduję - kolejny inwestor

    Jak to w życu. Albo nic się nie dzieje albo człowiek nie wie w co ręce włożyć. Tak sobie z miesiac rozciągałem elektrykę na górze. I co dalej? Wypadałoby wytynkować. Samemu? Po próbie stwierdziłem że szkoda czasu.

    No i znalazłem ekipę. Im się śpieszyło wieć robimy od razu. Piątek zwieźli graty. W sobotę zaczeli tynkować a w międzyczasie hydraulik zrobił wodę i kanalizę w łazience. W niedzielę o 22:00 zakończyli tynkować (ręczny gips, 90 m^2). Posprzątaliśmy ...
  3. No to buduję - kolejny inwestor

    Zastanawiałem się długo: pisać czy nie? A jeśli już pisać to gdzie? Ale w końcu to mój dziennik - to mogę pisać w nim co chcę.

    Wcześniej pisałem że tatek z pomocnikiem wybudował ścianki działowe na górze. Chciałem mu pokazać schody które mi właśnie zrobiono. Nie zdążyłem - umarł w nocy z 3 na 4 grudnia. Na serce. Leczył się od dłuższego czasu ale ostatnio czuł się bardzo dobrze. Miał 64 lata.

    Smutek.
  4. No to buduję - kolejny inwestor

    Wczoraj był wielki dzień - mamy już "ciągłe" ogrodzenie! Fachowiec zainstalował bramę przesuwną (raczej jej ramę i słupki), my do niej przymocowaliśmy dechy, dodatkowo dodałem małą furtkę dla śmieciarzy, wszystko zostało pomalowane - i już ogrodzenie gotowe. Dwie bramy (jedna przesuwna) i dwie furtki. Wszystko z dech - wygląda może nieco prowizorycznie - ale nam się podoba.

    W ostatnim poście pisałem nieco o sieci. Wszystko oczywiście działa - zarówno ...
  5. No to buduję - kolejny inwestor

    Odwiedził nas mój rodzic. Pobył 1,5 tygodnia. Z pomocnikiem obłożył schody zewnętrzne gresem, zrobił parapety zewnętrzne z płytek klinkierowych, zrobił opaskę z tynku mozaikowego i wybudował wszystkie ścianki działowe na górze. Jednak co specjalista - to specjalista - ja bym się pewnie z tym bawił kilka miesięcy !!! :-D

    Ja w międzyczasie poprawiłem i skończyłem rekuperator. Przypominam że całą instalację oraz sam rekuperator zrobiłem własnym sumptem. Rekuperator ...
Strona 3 z 24