dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wakmen

  1. Jak zrobi?em sosnowy taras.

  2. Projekt ORZESZEK Tiny & Wakmena

    2005.05.27
    Wczoraj na działkę przywiozłem 10,5 mp drwa opałowego (buk, brzoza, dąb). Było to dość męczące dopołudnie ale po południu kończyłem lutować miedź na luty twarde. Wyprowadziłem 2 przewody do kominka z wężownicy w zasobniku z garażu do pomieszczenia gospodarczego (mini kotłowni) oraz wyjście ciepłej wody z zasobnika.
    Dlaczego lutuję lutem twardym? Bo ma większą wytrzymałość i jest pewniejszy. Taki lut nie ma prawa nigdy przeciekać bo trwale łączy ...
  3. Projekt ORZESZEK Tiny & Wakmena

    2006.05.22
    Zadzwoniłem do firmy MM SOLAR z Wejherowa, firmy która sprzedała mi kolektory słoneczne i je również zamontowała.
  4. Projekt ORZESZEK Tiny & Wakmena

    2006.05.21
    Zapomniałem wspomnieć, że 13-tego maja zamontowali mi również kolektory słonecze. Na dachu mam tylko 2 panele słoneczne a tuż pod nimi w garażu 2 zasobniki jednowężownicowe po 250l.
    Przyjechało 2 "fachowców" (współzałożyciel firmyMM SOLAR i jego pomocnik) około 13:30 i zakończyli montować, napełniać i rozruch około 22:30. Oczywiście zanim zaczeli montaż "zapytałem" czy miedź będą lutować na luty twarde. To raczej nie było ...
  5. Projekt ORZESZEK Tiny & Wakmena

    2006.05.20
    Oj to był bardzo pracowity dzień. Wczoraj pożyczyłem zaciskarkę i kalobrator do elementów TECE więc można troszeczkę popracować.
    Dzisiaj na pierwszy ogień poszła instalacja ZWU. Zamontowaliśmy rozdzielacz i z nego już rurkami 16 ciągneliśmy poprzez trójniki 16-16-16 do kolejnych punktów poboru.
    Następnie ciągneliśmy cyrkulację (pomaga mi mój Tata) po całym domku rurkami Pex 20. Chyba będzie pięknie pracowało.
Strona 2 z 31