dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

miejski

  1. miejskich Praktyczny 1

    Dzisiaj otrzymałem wycenę na komplet okien (poza dachowymi) dla Praktycznego1. Wycena nie uwzględnia również okna przy schodach z parteru na poddasze, z którego my zrezygnowaliśmy.

    Okna Jezierski (profil Schuco CT-70 Elite Cava) w wyposażeniu jak niżej:
    - Kolor dwustronny lub jednostronny,
    - Wszystkie okna wyposażone są w 30mm listwę pod parapetową,
    - Szyby z ciepła ramką dystansową Swisspacer (z tworzywa),
    - Pakiet trzyszybowy o współczynniku ...
  2. miejskich Praktyczny 1

    Mały update...

    13 (nomen omen) marca 2010 podpisałem umowę z firmą na wybudowanie SSO (bez dachu) Praktycznego1.

    W skład roboót wchodzi:
    - wykonanie zbrojenia i zalania fundamentów,
    - wykonanie izolacji pionowej fundamentów,
    - wykonanie pierwszej wylewki na poziomie ,,zero”,
    - wykonanie izolacji poziomej pod mury parteru,
    - wykonanie ścian zewnętrznych i nośnych,
    - wykonanie stropu,
    - wykonanie wieńca ...
  3. miejskich Praktyczny 1

    Tak szybko z budową nie ruszymy, bo jeszcze kwestia adaptacji i innych "papierów" oraz pozwolenia na budowę. Najwcześniej będzie to czerwiec - lipiec.
  4. miejskich Praktyczny 1

    Dziś dostałem kosztorys inwestorski.

    Moje szacunkowe obliczenia się sprawdziły (tak mi się przynajmniej na razie wydaje :wink: ). Praktyczny powinien wynieść ok. 350 - 400 tys. zł pod klucz.
  5. miejskich Praktyczny 1

    Zaraz po Nowym Roku skontaktowałem się z pracownią w celu dowiedzenia się jak z dostępnością projektu.

    Na początku stycznia nie było rysunków szczegółowych, podstawowego kosztorysu (na dzień dzisiejszy też go nie ma) i Panowie architekci z pracowni nie znali realnego terminu, kiedy projekt będzie można zakupić.

    W końcu jednak, po wielu telefonach, 18 lutego staliśmy się posiadaczami projektu Praktyczny 1 w wersji lustrzanej.

    Zawczasu ...
Strona 1 z 2