dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

nurni

  1. Nurniego dziennik

    07.07.2009

    Trochę było zawirowania - bo synu z jednego obozu na drugi, wiecie jak to jest :-?
    Ale przy najmniej z pierwszego ma już stopień "żeglarza jachtowego".
    Teraz poleciał sobie "odpocząć".
    A my, cóż, kierat - jak zwykle.
    Prawie już kończę z teściem odświeżanie jego domu - myślałem, cholera, że szybciej to zejdzie. Generalnie całość już odmalowana, wizerunek zmieniony więc może, łatwiej mu będzie znieść ...
  2. Nurniego dziennik

    .... a rechot żab mamy taki, że się z połowiną obawiamy wieczorami do ogrodu wychodzić :o :o 8) :lol:
    Normalnie Park Jurajski.
    Odgłosy są takie, że strach się bać :o Żywcem by nas chyba zjadły.
    A może już kogoś jedzą :-? :-? :-? :-?
  3. Nurniego dziennik

    24.06.2009

    Studnia już wywiercona, tylko tymczasowo "spięta" na ostro na powierzchni bo po tych ulewach nie da rady zrobić wykopu i studzienki - woda 30 cm poniżej poziomu gruntu (~50 cm już podniesionego) :o
    Lustro wody na 6-7 metrze więc powierzchniowa pompa da radę ale nie wiadomo jak długo.

    Szykowałem się na spotkanie w Urzucie ale niestety, śmierć matki mojej żonki pozmieniała nam plany więc niestety nie będę mógł dojechać ...
  4. Nurniego dziennik

    17.06.2009

    No cóż, Panowie wiertacze poddali się :( na 8 metrze.
    Jednak mój teren nie nadaje się do wiercenia ręcznego.
    U starych wywiercili 2 studnie po ok. 40 metrów w dwa dni - ale tam piach.
    U mnie gliny, iły, piaski inne cuda. Tak więc będę zmuszony wiercić mechanicznie i na wszelki wypadek od razu w rurze - przyszłościowo do pompy głębinowej.
    Tylko cena, cholera, dwa razy wyższa :-? I mam już pompę nawierzchniową. Gość obeznany ...
  5. Nurniego dziennik

    15.06.2009

    A nie mówiłem, że będzie lepiej ! :D :D
    Słonko świeci. Drogowcy już pół drogi zrobili. Tak więc mam już elegancką drogę na całej długości płotu. Właśnie wypełniają czarnoziemem przestrzeń pasa zieleni przy moim płocie.
    No i przyjechali panowie od wiercenia studni do podlewania ogrodu.
    W końcu będę mógł lać ile wlezie - bo chyba jeszcze trochę lata będzie, co?
    Muszę tylko w garażu pompę podłączyć. Leży ...
Strona 1 z 57