dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dziennik budowy RENI

  1. Dziennik budowy RENI

    Wreszcie powlokłam się wybrać agd do kuchni i dokonałam przedpłaty na:
    płytę gazową SE70SX Smeg 5-cio palnikową
    piekarnik SI850-X-S Smeg
    Okap Neto "Laura" 90-tka
    i zagadałam o dobrą cenę na zlew Franke Admiral 611 z wyciąganą baterią Prince - z fragranitu w kolorze beżowym.

    Niestety zrezygnowałam z płyty granitowej w tej firmie, bo była za droga, załatwię sobie sama gdzie indziej ..... to potrwa dłużej, oszczędzę za to ...
  2. Dziennik budowy RENI

    Wstępna umowa na wykonanie mebli podpisana, zaliczka wpłacona. Ten granitowy blat wyceniono dość wysoko :evil: Policzono od metra bieżącego :roll: , a w internecie widziałam oferty, że od kwadratowego liczą. Muszę sprawdzić jeszcze raz. I podzwonić do chińskich granitów i spytać o ceny....
    No cóż, laminat byłby taniutki, ale go nie przewiduję.

    Pan L. upomina sie o projekt kuchni, musi pomyśleć o koncepcji ułożenia płytek i obliczyć ile ich potrzeba ...
  3. Dziennik budowy RENI

    Po wielogodzinnym przeglądaniu zasobów internetu coś zaczęło mi świtać odnośnie zmian w projekcie mebli.
    W dolnych szafkach obok lodówki, zamiast otwieranych drzwiczek - 3 szuflady.
    Zamiast narożnego zlewu i narożnej szafki - zwykły zlew podłużny i blat pod kątem 90 stopni.
    Po obydwu stronach okna - 2 szafki wiszące pełne.
    Po obydwu stronach okapu - 2 szafki wiszące przeszklone.
    W rogu - półki łączące meble w kształcie litery L.
    ...
  4. Dziennik budowy RENI

    No i wreszcie jedziemy oglądnąć projekt mebli kuchennych. Nic mnie nie zachwyca :evil: :evil: :evil:
    Pod szafkami zaprojektowane takie niby półeczki na wiszące filiżanki, w górnych szafkach balustradki .... ale obydwie szafki po obu stronach okapu są nierównej szerokości, jedna ma 30 cm, druga 40 cm. Dolne rozwiązanie jest symetryczne. Ale jak się zmieni górną wersję, to dolna nie pasuje a jak się zmieni dolną to górna nie pasuje .....
    A wszystko dlatego, że ...
  5. Dziennik budowy RENI

    Jedziemy w sobotę do domu, będzie pomiar kuchni pod meble. Pan projektant przyjeżdża punktualnie. Przedstawiam mu swoją wizję kuchni, pokazuję secesyjny kredens i półkę zakupioną na allegro. Pan spisuje moje sugestie odnośnie sprzętu kuchennego, jakaś kuchnia gazowa retro by się przydała, może smeg ? Okap też chyba retro. No i zlew z fragranitu - pan podpowiada. Chyba tak .....
    Po dokonaniu dokładnych pomiarów proponuje wstępną koncepcję, niestety nie obejmuje ona ...
Strona 3 z 32