dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Bard13

  1. Dom w Puszczy - Dziennik Barda i Niny

    Nowy dzień, nowy wpis.

    Zalaliśmy fundamenty.
    Ale od początku kalejdoskop przygód.

    Ekipa budowlańców (trzech chłopa) zajechała w piątek przed południem, rozgościli się sprawnie (mieszkają u teściów przy budowie) i poszli na pole.

    Pierwsza przygoda, bo nikt nie powiedział mi, że żeby wytyczyć fundamenty otacza się teren deskami, na których zawiesza się sznurki wytyczające obrys fundamentu.

    Teściu wytaszczył ...
  2. Dom w Puszczy - Dziennik Barda i Niny

    Teraz na spokojnie trochę o budowie i samym domu i na życzenie życzliwych osób piszących komentarze, które gorąco pozdrawiamy, trochę o naszej determinacji.

    Żeby nie zepsuć układów z teściami, których lubię i szanuję, nie mieszkamy z żoną z nimi.
    Mieszkamy teraz z nimi po sąsiedzku w domu z 1962 roku, zbudowanego z pełnej cegły. Dom makabrycznie traci ciepło, więc nie mam mowy o zimowaniu w nim. O przeprowadzce do teściów na zimę też nie myślimy, ...
  3. Dom w Puszczy - Dziennik Barda i Niny

    Trudno szybko opisać ostatnie pół roku, ale próbujmy dalej

    Wybór projektu za nami, więc trzeba zacząć marnować lasy i ruszyć naprzeciw biurokracji.

    Najpierw wizyta w banku i rekonesans, co potrzebujemy do uzyskania kredytu.
    Lista niezbyt długa, ale pozycje niepokojące, kwity i kwity z urzędów.

    Prasujemy żelazkiem gęsią skórkę i bierzemy się do dzieła.

    W pierwszej kolejności wizyta u notariusza (1400 PLN :( ) ...
  4. Dom w Puszczy - Dziennik Barda i Niny

    PROLOG (osobisty)

    No to się zaczęło…

    Ale od początku.

    Będąc w Warszawie ludnością napływową wynajmowałem mieszkania od 1996 roku.
    Ile to kasy każdy wie, kto się chociaż o to otarł.
    Mieszkania kupić nie mogłem, bo najpierw brak wkładu własnego 0%, zarobki nie te i jako że samotny facet to trochę ryzykowny klient dla każdego w miarę normalnego pod względem odsetek banku.

    W końcu 2 lata temu poznałem ...
Strona 9 z 9