dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ramot

  1. Idylla Ramotków

    w tak zwanym międzyczasie rozwija się sprawa podjęcia decyzji co do ekipy. Na tę chwilę jestem na 99% zdecydowany na ludzi, którzy za stan surowy otwarty wraz z materiałami policzyli sobie 150k PLN. Widziałem kilku tańszych, ale jakość roboty pozostawiała sporo do życzenia. Decyzja powinna zapaść w przyszłym tygodniu.

    Tak dla zaspokojenia własnej ciekawości, zagadnąłem o kosztorys kilku generalnych wykonawców, takich co to przekazuje im się działkę i odbiera ...
  2. Idylla Ramotków

    wniosek o pozwolenie złożony 17 lipca 2008 o godz. 10.35. Cztery egzemplarze po 120 stron.
    Trzymajcie kciuki, żeby urzędnicy nie mieli do czego się przyczepić :)

    Z innych spraw - mam kierownika budowy, koszt 1500 PLN
  3. Idylla Ramotków

    no i jednak nie ma tak lekko.
    Warunki przyłącza wodociągowego mam, natomiast z drugim papierem mała obsuwa. Okazało się, że uzgodnienie z Wydz. Komunikacji musi być jeszcze uzgodnione z właścielem drogi, czyli gminą. Kazali czekać tydzień...
    Tak czy inaczej spróbuję złożyć w środę wniosek, a brakujący papier dostarczę w tzw. międzyczasie.
  4. Idylla Ramotków

    dotychczasowe zestawienie kosztów:
    projekt 1800 PLN
    adaptacja projektu, plan zagospodarowania działki 2000 PLN (płatne dopiero po otrzymaniu PnB)
    wypis/wyrys z miejscowego planu zagospodarowania 50 PLN
    wypis/wyrys z ewidencji gruntów 144 PLN
    mapki od geodety (3 x 1:500 + 3 x 1:1000) 600 PLN
    projekt szamba 160 PLN
  5. Idylla Ramotków

    Nadeszła wiekopomna chwila...
    Po kilku latach mieszkania w bloku, zapadła decyzja o opuszczeniu gościnnych/niegościnnych (niepotrzebne skreślić) pieleszy stolicy i ucieczce w pobliże łona natury. Familia w osobach Dyr. Finansowego (najlepsza z żon), Prezesa (sześciolatek płci męskiej) oraz pracownika fizycznego (moja skromna osoba) zabiera się za inwestycję.

    W każdym dzienniku jest tak, że od czegoś trzeba zacząć. Więc ja zacznę od zaprezentowania działki, ...
Strona 33 z 33