dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Jarek EM08

  1. EM08 (L) - Dziennik Jarka - Poznań

    Wtorek 23.03.2010

    We wtorek zrobiło się w Poznaniu o wiele cieplej i przyjemniej tak więc "team" ciesielsko-dekarski rozpoczęła z ochotą za dalszą robotę. Ekipa zabrała się za wciąganie tym razem już krótszych "grubasów"





    osadzanie ich na "z góry upatrzonych pozycjach" ...
  2. EM08 (L) - Dziennik Jarka - Poznań

    Poniedziałek 22.03.2010

    W poniedziałek, w pierwszy dzień pracy ekipy ciesielsko-dekarskiej miało świecić słońce i być ciepło. Niestety przewidywania meteorologów dla Poznania za bardzo nie sprawdziły się, w związku z czym inwestor czekając wraz z ekipą na spóźniający się transport z drewnem nieźle zmarzł.
    Drewno wreszcie dojechało, ale okazało się, że nie mogli zmieścić wszystkiego na jednym samochodzie i będzie musiał przyjechać jeszcze raz. ...
  3. EM08 (L) - Dziennik Jarka - Poznań

    Dawno nie pisałem, ale dziś mogę napisać, że:

    Sezon 2010 uważam za otwarty!

    Wczoraj (w sobotę) na placu budowy pojawiła się koparko-spycharka i zmiotła z powierzchni ziemi resztę góry humusu, który został z jesieni. Chociaż tak na prawdę termin "zmiotła" zupełnie nie pasuje do rzeczywistości... bo po wiosennych roztopach prawie by mi się ta koparka na działce zakopała po osie... Uratowała ją tylko kupa gruzu i resztek betonu, która została ...
  4. EM08 (L) - Dziennik Jarka - Pozna?

    W czasie mojego ostatniego spotkania z dekarzem, jako, że trzeba było zamówić drewno na więźbę, zabraliśmy się za wspólne sprawdzanie i oglądanie więźby i spisu elementów (tego samego w którym osobiście znalazłem pełno błędów)... Dekarz był mocno zdziwiony rozmarami zwykłych krokwi (7x23 cm), ale gdy doszedł do pozycji "krokwie narożne" to mu szczęka zjechała do samej ziemi... :o :o :o

    "Nie wiem kto i jak liczył tę więźbę, ale takie ...
  5. EM08 (L) - Dziennik Jarka - Poznań

    Ufff....
    Dziś szczęśliwie zakończył się trwający od 3 tygodni konkurs na dostawcę prawie wszystkich elementów dachu. Udało mi się znaleźć jedną hurtownię w której mogłem zamówić wszystkie potrzebne materiały, czyli:
    a) dachówkę,
    b) membranę dachową,
    c) rynny
    d) okna
    e) i inne duperele, bez których nie obędzie się przy robieniu dachu.

    W sobotę osobiście odwiedziłem 2 poznańskie hurtownie oferujące najlepsze warunki ...
Strona 3 z 16