dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Projekt SŁONECZKO - nasz dom nasze szczęście

  1. Decyzja podjęta budujemy się ... projekt SŁONECZKO

    Wczoraj całe popołudnie "walczyłem" z wykończenie rogu podbitki z przejściem na ścianę skośną.
    Mały kawałek ale bardzo czasochłonny, w końcu nigdzie mi się nie śpieszy.



    Problemik mały zrobił się z montażem desek czołowych. Za bardzo odsunie się rynna.
    Mam dwa wyjścia:
    - odkręcić i dać cieńszą deskę czołową,
    - odkręcić deskę i ...
  2. Decyzja podjęta budujemy się ... projekt SŁONECZKO

    No i jak się rzekło w poprzednim poście tak właśnie zrobiłem.
    Ale wcześniej jeszcze stelaż wystrugałem :) i kabelki pod oświetlenie.

    ]

    Nie zastąpiony przy wszelkiego rodzaju pracach sznurek. Żadna tam poziomica laserowa czy też jakaś inna :)



    ...
  3. Podbitka drewniana

    Po zastanowieniu się jednak będę robił podbitkę troszkę inaczej. Tak ja narysowałem na zdjęciu.
    Grzebania i przycinania będzie co nie miara, ale efekt (wydaje mi się) będzie lepszy. Poza tym takich małych kawałków zostało co nie miara.



    Jak sądzicie ?
  4. Decyzja podjęta budujemy się ... projekt SŁONECZKO

    Po zastanowieniu się jednak będę robił podbitkę troszkę inaczej. Tak ja narysowałem na zdjęciu.
    Grzebania i przycinania będzie co nie miara, ale efekt (wydaje mi się) będzie lepszy. Poza tym takich małych kawałków zostało co nie miara.



    Jak sądzicie ?
  5. Podbitka po skosie

    Podbitka u mnie będzie szła po skosie, ale nie deskami wzdłuż tylko w poprzek. Wydaje mi się tak i ładniej i tak naprawdę ekonomiczniej. Ekonomiczniej chociażby ze względu na to, że znaleźć długie deski bez sęków i innych wad to już sztuka, która w dodatku kosztuje. Krótsze deseczki można zawsze powycinać z pominięciem wad.

    Zdjęcie podbitki przy pochmurnej pogodzie:



    ...
Strona 3 z 26