dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Projekt SŁONECZKO - nasz dom nasze szczęście

  1. Decyzja podjęta budujemy się ... projekt SŁONECZKO

    Podbitka u mnie będzie szła po skosie, ale nie deskami wzdłuż tylko w poprzek. Wydaje mi się tak i ładniej i tak naprawdę ekonomiczniej. Ekonomiczniej chociażby ze względu na to, że znaleźć długie deski bez sęków i innych wad to już sztuka, która w dodatku kosztuje. Krótsze deseczki można zawsze powycinać z pominięciem wad.

    Zdjęcie podbitki przy pochmurnej pogodzie:



    ...
  2. Decyzja podjęta budujemy się ... projekt SŁONECZKO

    Przód podbitki już prawie gotowy, przynajmniej od przodu. Czkam na ocenę :)

  3. Podbitka cd.

    Największym problem do rozwiązania była kwestia :schowania" podbitki pod dachówką. Panowie co kładli dach przysunęli dachówkę do samych krokwi i to tak, że nie można pod nie wcisnąć desek podbitkowych. Zastawiałem się jak to rozwiązać. Myślałem aby dać na krokwie płytki dachówkowe (pisałem o nich wcześniej). Myślałem, myślałem i wymyśliłem. Rozwiązane bardzo proste, ładnie wyglądające, a przede wszystkim praktyczne. Wygiąłem w kształcie litery L z nóżką ...
  4. Podbitka

    Tak mi się spodobało "robienie" w drzewie, że postanowiłem zrobił sam sobie podbitkę. Oczywiście tez a nawet przede wszystkim ze względów finansowych. Fakt jest to pracochłonne zajęcie ale też nie takie trudne. A oto efekty mojej pracy.



  5. Pergola

    Najpierw był plan rozrysowany, później zakup materiałów i oto gotowe leżą już tylko się zabierać do roboty ...



    Cięcie, docinanie i coś wychodzi !



    Niezbędna w takich pracach i niezastąpiona piła MAKITA

    ...
Strona 4 z 26