dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Whisper

  1. Dziennik Whisperów

    14 sierpnia 2009
    Dopiero co był czerwiec, a tu już połowa sierpnia... Prace przydomowe jak zwykle musiały ustąpić wakacjom, potem drugim wakacjom, w międzyczasie pracy, złej pogodzie, ogólnemu leniowi oraz oczekiwaniu na rzeczy różne. Dobra wiadomość jest taka, że w końcu nadjechało ogrodzenie. W sumie uwinęli się z montażem w jeden dzień i.. jesteśmy w końcu ogrodzeni. Po... czterech latach, dobrze liczę?? Jednak prawdą jest to co mówią o prowizorkach.
    W ...
  2. Dziennik Whisperów

    Po dniu przerwy ekipa pojawiła się, żeby dokończyć dzieła, czyli zrobić to-co-wystaje-nad-ziemię. Zrobili, zatarli, zainkasowali., pojechali. Teraz czekam na część metaloplastyczną, czyli przęsła i bramę. Znowu będzie kosztowało, ale to najprawdopodobniej dopiero w sierpniu.

    W międzyczasie zacząłem pastwić się nad mocowaniem belek wzmacniających do tarasu. Część została wykonana, a część nie, bo jak zwykle zabrakło mi czegoś. Tym razem zabrakło wieszaków ...
  3. Dziennik Whisperów

    W środę ekipa się pojawiła i stan robót po tym dniu jest następujący: wykopali, ukręcili, zalali, ustawili.

    Wykopali - rów 80cm głębokości i jeszcze "takie szersze" do bramy suwanej.
    Ukręcili - zbrojenie.
    Zalali - to co wykopali i ukręcili. 7 metrów betonu B20 z gruchy poszło :o
    Ustawili - słupki.

    Zdjęć z prac brak, bo ja niewychodzący, a Luśka po powrocie z pracy stanowczo odmówiła ganiania z aparatem. Buuuuu... :(
    ...
  4. Dziennik Whisperów

    Grypa mnie dopadła w zeszłym tygodniu, na wszelki wypadek staram się nie świńtuszyć, coby podejrzeń o H1N1 nie było. Muszę przyznać że dawno tak w dupsko nie dostałem - kilka dni gorączki powyżej 39 stopni to dla mnie nowość. Zwykle przy 37 robi mi się już słabo i czuję że strrrasznie choruję. No, ale już idzie ku lepszemu, widać światełko w tunelu i należy mieć nadzieję że to nie nadjeżdżający pociąg...

    Z centrum dowodzenia wyposażonego w kołdrę, ...
  5. Dziennik Whisperów

    10 maja 2009
    Większość wolnego czasu spędzam na szamotaninie w ogrodzie (bo dość chaotycznie mi się dzieje). Wkopałem kabel od anteny satelitarnej - bo owej nie mam na dachu jak wszyscy tylko kilkadziesiąt metrów od domu. Na szczęście zostało mi już do roboty ostatnie kilkanaście metrów, niestety była to zabawa wśród korzeni brzóz... Zabawa równie pasjonująca co roboty w kamieniołomie...
    Pomalowałem konstrukcję tarasu w miejscach gdzie drewno nieuchronnie schnąc ...
Strona 1 z 51