dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kokosz Eko - miesi?cznik :D

  1. Kokosz Eko Doroty i Piotrka

    Znowu nastąpiły bardzo szybkie postępy. :)
    Mamy drzwi. Bardzo tanie, ale akceptowalne. 850 zł - allegro. :P Wszystko z nimi w porządku, do wymiany były tylko dyble montażowe, bo okazały się wyjątkowo kiepskie.
    Folia jeszcze nie odklejona, bo lada moment ruszają prace nad dociepleniem i elewacją. Aktualnie dom prezentuje się tak:


    Ruszyliśmy ...
  2. Kokosz Eko Doroty i Piotrka

    To były zaległości. Teraz parę zdjęć z soboty.
    Aktualnie dom z zewnątrz prezentuje się tak:




    Posadzka w pokoju do pracy:


    Posadzka w małym ...
  3. Kokosz Eko Doroty i Piotrka

    Jastrychy skończone. Można już chodzić. Wszystko wyszło dobrze, nie ma pęknięć, z grubsza jest równo. Raczej nie ma wahnięć większych niż 3-4mm, więc jestem zadowolona z własnego rękodzieła. :) Dla potomnych zapiszę przepis na jastrych, bo sama nieźle się musiałam naszukać. Na naszą betoniarkę proporcja była taka: wiadro wody z 200ml pozzolithu i 1/5 paczki włókien polipropylenowych, 1,5 worka cementu, 6 wiader piasku, 9 wiader żwiru. Wiadra 10l. Zależnie od wilgotności ...
  4. Kokosz Eko Doroty i Piotrka

    Dzisiaj zaszaleliśmy - zrobiliśmy wylewkę w salonie. Całkiem ładnie już mi idzie "głaskanie". Mąż robi i wozi beton, a ja rozrzucam sobie i równam. Wyrabiam się.

    Wczoraj i dziś kosiłam działkę. Pożyczyłam od taty dużą kosiarkę, ale ponieważ deszcze sprzyjały wzrostowi trawy, a ja jakoś przegapiłam dobry moment jakieś trzy tygodnie temu, to teraz mam ciężką orkę. Nie udało mi się dziś skończyć. Potrzebne będzie jeszcze jedno podejście. ...
  5. Kokosz Eko Doroty i Piotrka

    Bardzo pracowity dzień za nami.

    Robimy wylewki na podłogówce metodą wyćwiczoną - z betoniarki, siłami własnymi. Przed obiadem wyrzeźbiliśmy z mężem kuchnię (sama równałam, więc tylko do siebie mogę mieć później pretensje, jeżeli nierówno wyszło), po obiedzie i powrocie z pracy taty mego, panowie wylali również pokoik zwany szumnie gabinetem. Jutro chyba uda się zrobić małą sypialnię i nie wiem, co jeszcze. Wszystko ładnie - na rurki uważamy, dylatacja ...
Strona 1 z 7