dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kokosz Eko - miesi?cznik :D

  1. Kokosz Eko Doroty i Piotrka

    Wczoraj po południu przyjechał Ecorock - pół naczepy tirowej. Dobrze, że brat i tata pomogli w rozładunku, bo nie wiem, ile by to trwało. Tak zwaną budkę, czyli nasze zaplecze budowy zapchaliśmy po sam sufit, a jeszcze trochę trzeba było wnieść na poddasze domu. Kupiliśmy 150m2, bo niestety zamówienie trzeba zaokrąglić do pełnej pięćdziesiątki. Koszt - 13 290 zł. Nadwyżką ocieplimy dodatkowo strop za ściankami na poddaszu, a zapraw zawsze lepiej mieć po te 2-3 worki w ...
  2. Kokosz Eko Doroty i Piotrka

    Się kręci!
    Dużo pomieszkujemy u moich rodziców (do budowy 15 minut piechotą) i kiepsko mi idzie aktualizowanie dziennika, ale najważniejsze, że budowa idzie niekiepsko. :)

    Zadziało się mnóstwo rzeczy. Chyba będę wypisywać od końca, bo tak mi łatwiej. Wczoraj zmontowaliśmy pergolę pod rdest Auberta. Brakuje jej tylko "kratkowania", więc mam zajęcie na następny weekend. Całość wymaga jeszcze omalowania drewnochronem, bo na razie jest nierówno zielonkawa, ...
  3. Kokosz Eko Doroty i Piotrka

    No i ruszyło! :) Pogoda sprzyja, więc działamy. Taras wyszedł pięknie, aż szkoda, że jeszcze nie mam zdjęć. Muszę się kiedyś zmobilizować i poprzerzucać je z komórki na komputer. Stary aparat był o wiele prostszy w obsłudze, ale wysiadł i teraz trzeba się użerać z komórką męża. Niezbędne jest nasadzenie pnączy i konstrukcja trejaży, bo sąsiedzi niestety wysiadują na swoim tarasie i stanowią widok, dość daleki, ale zawsze. Docelowo ma być widok na zieleń.
    ...
  4. Kokosz Eko Doroty i Piotrka

    Do naszego Kokosza wytworzyłam dziś tryptyk plastyczny metodą wyklejanki. Przeznaczenie - do powieszenia nad stołem w kuchni. Miały być olejne obrazki, ale tak jakoś mi się pomysł ulągł. Zresztą mam sporo miejsc proszących się wręcz o obrazy, a mąż nie zachwycił się ideą wieszania reprodukcji Alfonsa Muchy, więc będzie kara - zawiśnie radosna twórczość małżonki, a pewnie w przyszłości potomstwo też zechce coś wymalać. Ponieważ tryptyk trąci abstrakcją, małżonek ...
  5. Kokosz Eko Doroty i Piotrka

    W międzyczasie drgnęła budowa, więc wpiszę, żeby nie zapomnieć.

    Instalację oświetleniową już mamy, gniazdkowa jest w trakcie robienia. Na allegro kupiliśmy za 200 zł ładne "pstryczki" i gniazdka z demontażu. Jako powód sprzedaży podano zmianę koncepcji wnętrz. :) U nas koncepcja jest maksymalnie prosta, więc akurat takie proste akcesoria nam się podobały. Tyle tego jest, że wystarczy na cały parter. Zresztą, to jest seria Anya Schneidera, więc ...
Strona 2 z 7