dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kokosz Eko - miesi?cznik :D

  1. Kokosz Eko Doroty i Piotrka

    Niewątpliwie ważne prace wykonane również w tym roku to:
    - komplet ścian działowych w domu
    - schody (w takich konstrukcjach mój tata to najlepszy jest!)
    - wykończenie komina ponad dachem (cegła klinkierowa pełna na okap, styropan 3cm, siatka w zaprawie do zatapiania, a do dekoracji tynk mozaikowy - w sumie poszły ze cztery stówki)
    - ocieplenie fundamentów.

    Wszystko pięknie, tylko uwaga - lokalnie styropian eps-100 grubości 15 cm to rzecz ...
  2. Kokosz Eko Doroty i Piotrka

    Ponieważ nadrobić postanowiłam znacznie, to tylko krótko zasygnalizuję, że latem zostały nadmurowane szczyty, skonstruowana więźba i nawiązana współpraca z ekipą dekarzy. Drewno - tartak pana Dudy z Zawady, dachówki Braas grecka, okna Okpol.

    Jeszcze bez dachu:


    I już z dachem:
    ...
  3. Kokosz Eko Doroty i Piotrka

    Przyszła pora na strop. Deski - użycie powtórne fundamentowych, zbrojenie - dokupione trochę szóstek, beton z Sycowa 15 kubików.

    Widok z dołu:


    Widok z góry przed zalaniem:


    Jak widać na zdjęciu we wcześniejszym poście, na budowie pojawiły ...
  4. Kokosz Eko Doroty i Piotrka

    Wraz z wiosną zaczęły rosnąć ściany. Wykonanie - ekipa w składzie: tata - murarz, mąż - pomocnik murarski. Prosty podział - tata muruje, mąż donosi materiał. :D

    Nadźwigali najpierw tak:
  5. Kokosz Eko Doroty i Piotrka

    Powzięłam mocne postanowienie rozprawienia się z archiwaliami. Nadrobię do stanu aktualnego, bo przed nami milion decyzji w kwestii tego, co w środku domu. Zmotywowana przez męża mam zaplanować choć z grubsza wnętrza, żeby sprawdzić, czy instalacje pasują do naszych projektów.

    Jeszcze z roku ubiegłego parę fotek.
    Fundamenty sobie powolutku związały i szalunek został rozmontowany. Czekamy wraz z zagęszczarką na dowóz piachu.
    ...
Strona 4 z 7