dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Zaleg?o?ci cd...

    Hej,
    Spotkałem się już z krytyką znajomych i znajomków, że brak aktualizacji naszego dziennika. Powód jest prozaiczny - w domu dzieje się dużo, ale jest to to wielki etap gipsowo-szpachlowy, czyli masę pracochłonnych i czasochłonnych detali. Detale składają się na całość, a zdjęciowo jest to mało spektakularne. Z racji zapylenia przestałem chodzić z lustrznką na budowę. Niby jest PRO - szczelna, ale nie będę sprawdzał.

    Zdjęcia z telefonu SAMSUNG GALAXY ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: hbe, konsbud Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Po przerwie

    No pięknie się "zapuściłem"... Najdłuższe milczenie. Ale masę spraw na głowie. A na budowie etapy mało spektakularne. Ale bardzo istotne.
    - W środku królują karton-gipsy... Wszędzie... poszło 150 płyt i jeszcze kilkadziesiąt w toku.
    - Masę spraw z elektryką... kilometry kabli kończą się w puszkach, a w kotłowni już czekają na szafę.
    - Łazienki czekają na kafelkarza.
    - Sufity podwieszane w toku.
    - Ostatnie szlify elewacji.
    - ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: hbe, konsbud Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Deskowanie, karton-gipsy i inne

    Upppppssss miałem chyba trzydniową przerwę w pisaniu. Nawarstwienie spraw domowo-zawodowo-budowlanych trochę mnie przyblokowało. Ale zdjęcia na bieżąco strzelane.

    Na budowie - jak zwykle sporo się dzieje...
    - Deskowanie szczytów, frontu i ścian kolankowych. Idzie wolniej niż sobie to pierwotnie wyobrażałem. Ale... to koronkowa robota. Dowodzący tą operacją Szymon, który ma za sobą długą praktykę w Kanadzie działą z aptekarką dokładnością. Na zdjęciach ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: hbe, konsbud Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Czas na wentylacj?

    Ciekawy etap. Dwóch przemiłych Panów z firmy HIGROSYSTEM zaczęło montować wentylację AERECO. System opiera się na trzech grupach elementów:
    - nawiewniki okienne AERECO higrosterowane,
    - higrosterowane kratki wentylacyjne AERECO podpięte do systemu przewodów wentylacyjnych,
    - centralny wentylator VAM - zamontowany na poddaszu "robiący" podciśnienie podpięty do kanałów.
    Prostota systemu jest urzekająca. Podobno zapewnia wysoki komfort wymiany powietrza, ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: aereco, higrosterowana Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Podziwima wylewk? i elektryk?

    W końcu można wejść do budynku. Wylewka - jak lustro. Mam nadzieję, że trochę mniej krucha. Czas pokaże. Oglądam też elektrykę. Ponieważ do prądu podchodzę z nabożnym lękiem wszystkie kable do gniazd mają 3x2,5 mm w grubej okrągłej izolacji plus peszel. Wszystko to zakończy się gniazdami i wyłącznikami BERKERA, do którego mam tradycyjne zaufanie... Zobaczymy.
    Pozdrawiam



    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: hbe, konsbud Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 3 z 15