dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

mdzalewscy

  1. DZIENNIK BUDOWY - mdzalewscy

    Dach "opapowany", miała być dachówka wyszło inaczej, przy okazji trafiłem na oszusta Dekarza, ale nie dałem się mu nabrać, gość był tylko 1,5 dnia na budowie, a chciał sporą zaliczkę, na szczęście znając opowieści z forum, nie dawałem mu żadnych zaliczek. Musiałem dokończyć robotę po nim, razem z teściem i z innym majstrem (złotą rączką) położyliśmy papę, czy zrobiliśmy to dobrze, nie wiem, nic nie cieknie, a był już grudzień nikt nie chciał w zimnie ...
  2. DZIENNIK BUDOWY - mdzalewscy

    WIANEK

    odbyło się to 11.11.2004., w 6 chłopa wypiliśmy z 14 butelek "dozwolonej od lat 18", było O.K, oddałem resztę kasy majstrowi. Rozstalismy się w przyjaźni

    Wypada jeszcze na koniec podziękować

    Teściowi- za ogromny wkład w budowę
    Żonie - za to, że jest przy mnie i wyręczał mnie gdy ja wymiękałem
    Waldkowi - szefowi w pracy, za to, że nie robił problemów i pozwalał mi brać urlop kiedy chcę.
    ...
  3. DZIENNIK BUDOWY - mdzalewscy

    WIĘŹBA + DESKOWANIE ~ 2 000 zł

    Wygląda na to, iż bardzo dużo drewna pójdzie, Drzewa już zostały ścięte i odkorowane wczesną wiosną. Drewno pochodzi z własnego lasu i dostarczyliśmy go własnym transportem do tartaku i cięliśmy tylko z jednej strony (szerszej), czyli jeśli krokiew ma mieć 10x18 - to w tartaku zostało zrobiona tylko szerokość 18cm, a pozostałe 10cm mieliśmy ciąć w domu na „krajzedze”, koszty tartaku są wtedy około 50% mniejsze. ...
  4. DZIENNIK BUDOWY - mdzalewscy

    PODDASZE - ŚCIANY KOLANKOWE + WIENIEC ~ 3100zł

    Strasznie to się ciągnie, wrzesień synowie majstra poszli już do szkoły i pracuje sam ze swoim najstarszym synem, wiec idzie to powoli, niejednego inwestora by to pewnie zdenerwowało, ale dla mnie to nie piekarnia, ważne aby dobrze budowali, ja mam czas i tak po stanie surowy dopiero dalej na wiosnę ruszam.

    - pustaki były kupione wcześniej, dokupiłem trochę K3 – 500zł
    - cement + wapno – ...
  5. DZIENNIK BUDOWY - mdzalewscy

    STROP ACKERMANA + WIENIEC + SCHODY (135m2) ~ 6300zł

    dlaczego ackerman ? - bo kiedyś usłyszałem iż to najlepszy strop, ale zbyt pracochłonny i teraz nie chcą już go wykonywać, inna bardzo doświadczona osoba powiedziała mi, iż to strop królewski - dlatego się zdecydowałem, robociznę miałem tanio, a materiały na ackerman’a też wyszły dosyć tanio

    ale od początku

    - Ściany już stoją, majster krzyczy, że chce deski na deskowanie pod strop, wozimy deski ...
Strona 1 z 2