dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Komentarze

  1. Avatar R&K
    dlaczego korzenie miałyby zniszczyć ocieplenie fundamentów ? jeśli chodzi oto że mogą powrastać w styropian - widziałem u kogoś kto budował dom na płycie fundamentowej i chciał ochronić styropian przed gryzoniami ze obłożył go płytkami/gresem w 3 gatunku - koszt ok 30-45 zł za 1m2 = po problemie

    ja przy domu zostawiłem młodego dęba - rośnie ok 2-2,5 m od domu - jak był robiony fundament 50 cm od drzewa kazałem wykopać rów - poprzez to działanie ucięliśmy wszystkie korzenie drzewa od strony domu - nie wiem na ile to pomoże - z pewnością na jakiś czas ... - za 5-10 lat kontrolnie zrobię wykop i sprawdzę czy są korzenie - jeśli tak znów je odetnę
  2. Avatar marta&robert
    Arturo, dzięki, możesz mi podać namiary na priva jeśli polecasz, o tyle cenne że robili Ci dom energooszczędny (czy jeszcze robią). Ale Ty chyba masz sporo mniejszy dom. Nasz ma 180m2 (mniej - więcej).
  3. Avatar Arturo72
    Ja za swój SSO z kompletnym dachem,ekipie spod Radomia,czyli niedaleko Was płaciłem 38tys.zł...Do mnie mają od siebie ok.200km do Was bliżej.Zdecydowanie polecam jakby Ukraińcy nie dopisali
    Ale co ja tam będę gadał
    Updated 05-06-2012 at 12:25 by Arturo72
  4. Avatar marta&robert
    Dziękuje Wam za komentarze i rady. Spirea tak, szukaliśmy innych ekip i różnica w cenie nie była 3 tysiące... Co do rabató w hurtowni, to mamy sami znajomy skład budowlany z którego będziemy korzystać (prowadzony przez znajomych), więc na tym mi nie zależy. Czy się dogadamy..? O tym nie myślałam, ale oni już budowali kilka domó w Polsce. Widziałam dwa takie domy, i ich szefem jest kuzyn mojego męża, to nie są ludzie "znikąd" - choć - fakt, irytuje mnie ta cała sytuacja coraz bardziej.
    Tomasz jak napisałam widziałam domy które budowali (jeden w środku, drugi z zewnątrz). A i tak nie wiem, czy w ten sposób można się czegokolwiek dowiedzieć o ekipie. Ja nie bardzo, przecież nie znam się na budowaniu. Mój brat budował 3 lata temu z pomocą kilku polskich firm, specjalistów o ścian, dachów itp. Jedno, co można po tym wszystki powiedzieć, to że było to kilka firm partaczy..... Narodowość nie ma tu nic do rzeczy.
  5. Avatar Spirea
    Marta&Robert, nie wiem jaki macie metraż, ale ja zlecałam prace jednej ekipie za taki zakres jak napisałaś i wyszło mi w okolicach 60-65k. Mam jednak pow. całk. 228m2. Ile ofert zebraliście? Zwykle trafiają się i takie, co dają przebitkę kilkadziesiąt procent, ale może warto poszukać jeszcze dalej.
    Czy braliście pod uwagę to, że polski wykonawca może mieć rabaty w hurtowniach większe niż Wy dostaniecie jako indywidualni inwestorzy, że generalny wykonawca policzyłby 8% vat na materiał (fakt, że z części przez siebie zakupionych materiałów też odliczysz VAT, ale później). Czy Wy i kierownik budowy dogadacie się z nimi po polsku w sprawach budowlanych. Czy będą umieli odczytać projekt budowlany, który zakładam, że masz w języku polskim?
    Historia z opóźnieniem od marca też może dawać do myślenia.
    Rozumiem, że kwestie finansowe są istotne, ale może się okazać, że ta różnica, po poszukaniu innych polskich ekip będzie w granicach 3 tys. (co moim zdaniem jest warte rozważenia) a nie 23k.
    I odradzam, z własnego doświadczenia, brania jednej ekipy do murów i dachu. U mnie okazało się, że ekipa dachowa to podwykonawca. Nie byłam z tego zadowolona, ale przynajmniej więźbę robil cieśla, a dachówke układał dekarz. U Ciebie raczej podwykonawcy nie będzie. Dach to już naprawdę bardziej skomplikowana sprawa.
    Jeśli nie chcecie zmieniać decyzji, to przynajmniej zapewnijcie sobie bardzo dobry, fachowy nadzór - kierownik budowy i może inspektor nadzoru.
    Updated 03-06-2012 at 11:14 by Spirea
  6. Avatar Tomasz231
    Mimo wszystko to bardzo ryzykowne... Nie należę do osób bojaźliwych ale nie odważyłbym się. Niestety moje doświadczenia z pracownikami budowlanymi zza wschodniej granicy do dobrych nie należą. Z racji wykonywanej działalności dość często spotykałem się z ich partactwem. Mimo wszystko życzę powodzenia.

    P.S. Buduje mi polska firma. Mogłem obejrzeć ich kilka realizacji, podpytać ich poprzednich klientów. Oj odważni jesteście...
  7. Avatar marta&robert
    Tomasz, jak najbardziej jestem za wspieraniem polskiej gospodarki, tylko jeszcz trzeba mieć z czego ją wspierać Kiedyś mój ojciec pracował za granicą, dziś robią to Ukraińcy u nas. Jeśli tylko pracują uczciwie nie widzę w tym nic złego. I myślę, że zatrudniając ich nadal wspieram polską gospodarkę - jeśli nie zacznę budowy wiele polskich firm (materiały budowlane, okna, dachówki etc, etc) nie zarobi... Pomyślałeś o tym?
  8. Avatar marta&robert
    Tak, jest to bardzo opłącalne, bo za SSZ powiedzieli 37tys i robią wszystko od fundamentów po dach. Inny spec rzucił mi cenę 60tys.
  9. Avatar Tomasz231
    Kurcze zjedzą wszystkie bażanty z okolicy. A to tylko 5 km ode mnie... A tak poważnie to nazwać należy "patriotyzmem" i "wspieraniem polskiej gospodarki". Powodzenia
  10. Avatar alpak
    Właśnie a dlaczego z Ukrainy?
  11. Avatar Spirea
    czy to aż tak opłacalne, że bierzecie ekipę z Ukrainy? Co z ewentualnymi poprawkami, gwarancją itp?