dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dziennik wykończeń JoShi

Niekończąca się opowieść o zmaganiach inwestorów z ich domem, czyli próba odpowiedzi na pytanie kto kogo wykończy.

  1. Dziennik wykończeń...

    Platforma w użyciu
    8 marca 2009


    Jakiś czas temu pisałam o tym, że Ryś z tatą zbudowali drewnianą platformę na klatce schodowej, żeby można było położyć ocieplenie na ten części połaci dachu.

    Platforma jest w stosunku do podłogi lekko podwyższona, żeby było wygodniej robić sufit. Ma również wygodny właz, żeby można było wejść z parteru.

    Tymczasem Ryś usunął wystające gwoździe, połatał folię, dokupił belę wełny, ...
  2. Dziennik wykończeń...

    Meblowe dylematy
    6 marca 2009


    Cały nasz dom to w zasadzie prowizorka, a już w szczególności meble. Ledwie sami mieścimy się ze swoimi rzeczami a tu przecież lada moment pojawi się nowy członek rodziny, który już ma swoje potrzeby, jeśli chodzi o przestrzeń. O ile bez większego bólu udało nam się wygospodarować miejsce na łóżeczko to z wygospodarowaniem miejsca na ubranka i inne niezbędne rzeczy już tak łatwo nie jest.

    Zaczęliśmy więc ...
  3. Dziennik wykończeń...

    Przyjechało drewno
    27 lutego 2009


    Dziś rano złożyłam telefonicznie zamówienie w składzie drewna. Na szczęście transport był już wczoraj umówiony, bo inaczej to mógłby być problem z dostawą. Tymczasem rano zamówiłam w południe już było. Jaka to teraz wygoda. Nawet nie musiałam się fatygować do hurtowni.

    Zamówiliśmy:
    1 Calowe deski szalunkowe (9mkw) 153 PLN
    2 Deski o grubości półtora cala (9 sztuk) 100 PLN
    3 Krawędziaki 5x10x500 cm (3 sztuki) ...
  4. Dziennik wykończeń...

    Klatka schodowa
    26 lutego 2009


    Z ociepleniem klatki schodowej mamy pewien problem. Jest wysoka i trzeba coś zrobić, żeby praca tam była bezpieczna. Dlatego tez zamierzamy jutro zamówić trochę drewna budowlanego i zbudować platformę po której będzie mógł się poruszać Ryś pracując nad ociepleniem tej części dachu.

    Tata ma pewną koncepcję i nawet już zarządził co musimy kupić. Mam nadzieję, że uda mu się przyjechać wcześniej, żeby ...
  5. Dziennik wyko?cze?...

    Przemeblowanie
    23 lutego 2009


    Całą sobotę poświęciliśmy na przemeblowanie, które z pozoru było tylko niewielkie. Okazało się jednak, że potrzeba na to aż całej soboty, bo mamy tendencję do obrastania w niepotrzebne rzeczy i mieszkanie najnormalniej w świecie trzeba było odgruzować.

    Wszystkie terraria i pojemniki ze zwierzętami wylądowały w jadalni w bezpośrednim sąsiedztwie terrarium gekonów toke i psiej klatki. Taki zwierzęcy kącik powstał. ...
Strona 11 z 37