dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dziennik wykończeń JoShi

Niekończąca się opowieść o zmaganiach inwestorów z ich domem, czyli próba odpowiedzi na pytanie kto kogo wykończy.

  1. Dziennik wykończeń...

    Zima sie zbliża wielkimi krokami
    17 października 2006


    Jakoś nie jestem zbyt sumienna z pisaniu dzienników. Niestety po tym dzienniku też to widać. A może to dlatego, że czasem się zastanawiam czy wogóle jest o czym pisać. Ogrodzenie rośnie bardzo, bardzo powoli i już wiadomo, że w tym roku nie zostanie ukończone. Mrozy sie zbliżają i jeśli nic sie nie zmieni to koniec muraowania. Trzeba będzie przenieść się do wnętrz. Nic straconego tu też czeka dużo ...
  2. Dziennik wykończeń...

    Dzień jak co dzień...
    27 września 2006


    Znow kilka drobiazgów poszło do przodu:

    1. Krawężników jest już 12.
    2. Kolejna warstwa cegieł na ogrodzeniu. Na zdjęciu Ryś wstawia pionową cegłę w zagłębieniu słupka:



    3. Żółwiownica osiągnęła już odpowiednią głębokość. Zastanawiamy się, czy fundamencik wylać w całości, czy pomurować z bloczków.

    4. W ogrodzie ...
  3. Dziennik wykończeń...

    Drobiazgi...
    25 września 2006


    Dziś załatwiliśmy różne drobiazgi. A może to wcale nie drobiazgi.

    1. Zrobiłam schematyczne rysunki ze zgrubnymi wymiarami różnych elementów włazience, które chcielibyśmy mieć wykonane z jakiegoś ładnego, ale nie koniecznie bardzo drogiego granitu. Wysłałam do dwóch firm e-maile z prośba o wyceny tych elementów dla kilku wybranych kamieni. Musze jeszcze wynaleźć inne firmy, ale wolałabym najpierw zobaczyć na żywo ...
  4. Dziennik wyko?cze?...

    W ogrodzie...
    24 września 2006

    Ogrodem nazywamy szumnie otoczenie domu. Mało to jeszcze ogród przypomina. Troche dlatego, ze z braku frontowej części ogrodzenia nie bardzo sie przykładaliśmy do zagospodarowania terenu a troche dlatego, że inne, ważniejsze rzeczy ciągle odwracają naszą uwagę i zabieraja nam czas. Jednakże do tej pory jakieś tam prace zostały zrobione. Dziś udokumentowałam tak zwany stan faktyczny.

    Takie oto kwiatki kwitną w naszym ...
  5. Dziennik wykończeń...

    Krawężniki - pierwsze sztuki opuszczają formę

    Dziś rano Ryś wyjął z formy pierwsze krawężniki. Ponieważ zalewał je wieczorem to musiał walczyć z chmarą komarów, ktore usiłowały go pozbawić krwi. Skutkiem tego powierzchnia krawężników nie została ładnie wygładzona i zatarta. Po rozpięciu formy okazało się, że beton troche powciekał i krawędzie nie są idealne. Próbowaliśmy je od razu wyrównywać, ale prawdopodobnie będziemy je na razie zostawiać i w ...