dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dziennik wykończeń JoShi

Niekończąca się opowieść o zmaganiach inwestorów z ich domem, czyli próba odpowiedzi na pytanie kto kogo wykończy.

  1. Dziennik wykończeń...

    Czego zabrakło we wstepie...

    Doprowadzona do porządku przez Zeljkę wstawiam plany budynku i zdjęcia domku. Więcej we wątku:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=33859

    Rozmieszczenie pomieszczeń zostało zmienione w stosunku do oryginału tylko nieznacznie. Na poniższych zdjęciach oryginał ze strony biura, które zaprojektowało ten dom:

    ...
  2. Dziennik wykończeń...

    Krawężniki

    Dziś Ryś z moim tatą zrobili formy do krawężników. Opis konstrukcji tu:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=81218

    Od razu walcząc z chmarą komarów Ryś nakręcił dwie betoniareczki betonu i zalał pierwsze cztery krawężniki. Będzie ich potrzeba kilkadziesiąt, ale mamy czas. Mozemy robić po cztery dziennie do pierwszych mrozów.

    Ryś kończy budowę formy. Zapina zastrzał i forma gotowa do pracy:
    ...
  3. Dziennik wykończeń...

    Ogrodzenie

    Korzystając z ciepłej jesieni mój mąż w wolnych chwilach buduje ogrodzenie frontowe.
    Ponieważ mamy śmietnik wspólny z sąsiadem, a ściślej mówiąc nasze śmietniki się stykają chcieliśmy zrobić ogrodzenie z klinkieru, tak jak sąsiad. Jednak chcieliśmy, aby nie było ono takie "cieżkie" jak typowe ogrodzenie z klinkieru. Dlatego słupki będą miały otynkowane na jasno wnęki. Większe powierzchnie, np ściana śmietnika też będą otynkowane ...
  4. Dziennik wykończeń...

    Na wstepie...

    Nie prowadziłam dziennkika podczas budowy, nie miałam czasu ani na pisanie ani na obróbkę zdjęć z analogowego aparatu. Mam ich furę i z rozrzewnieniem oglądam czasem jak rosły nasze mury. Wprowadziliśmy się do domu ledwieco przystosowanego do zamieszkania. Teraz powoli (zarówno ze względu na brak czasu jak i ze względu na niedostatek funduszy wykańczamu domek i otoczenie). Pomyślałam sobie, że skoro nie robie już zdjęć analogowych, to bewno nie będe ...
Strona 37 z 37