dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

kar_ma

  1. Nieduży dom z Ytoga pod Krakowem

    W piątek 16.10.2009 nieco zaniepokojona pojechałam na działkę aby zobaczyć czy w wyniku śnieżycy nie było jakiś zniszczeń...

    Okazało się, że na działkę nie ma możliwości dojazdu gdyż w naszej miejscowości rozpoczęła się budowa kanalizacji. Polna droga z której dojeżdżam była całkowicie rozkopana. Jednocześnie po krótkiej rozmowie z sąsiadem okazało się, że zmienił się projekt przebiegu sieci kanalizacyjnej i będzie ona sięgała zdecydowanie bliżej ...
  2. Nieduży dom z Ytoga pod Krakowem

    W dniach 14 i 15.10.2009 nastąpił gwałtowny opad śniegu. Jak żyję nie pamiętam śniegu w październiku :o Wiekowy sąsiad z Kończyc też sobie nie przypomina - roboty murarskie zostały wstrzymane.
  3. Nieduży dom z Ytoga pod Krakowem

    Po wylaniu stropu w piątek nastąpiła przerwa technologiczna :)

    Od poniedziałku 12.10.2009 ruszyło murowanie ścian kolankowych. Zarówno wieniec jak i słupki w ścianach kolankowych z zewnątrz zostały obłożone płytkami Ytonga z wełną (5 cm Ytonga + 4 cm wełny), a ponieważ ściana była wystarczająco szeroka (40 cm), po konsultacjach z kierownikiem budowy zdecydowaliśmy aby zwiększyć ocieplenie i dołożyć jeszcze w środku 5 cm styropianu.

    Tak więc ...
  4. Nieduży dom z Ytoga pod Krakowem

    Następny dzień upłynął na zbrojeniu płyty stropu i w środę 7.10.2009 przyjechał beton. Niestety nie zostaliśmy poinformowani o tym wydarzeniu, stąd nie byłam znowu na działce i nie zrobiłam w tych dniach zdjęć, ech...

    Za to 8.10.2009 stawiliśmy się rankiem, bo przyjechała umówiona koparka do obsypywania ścian piwnic:


    Jak widać na zdjęciach równocześnie była układana folia kubełkowa. ...
  5. Nieduży dom z Ytoga pod Krakowem

    W dniu 5.10.2009 trwało już szalowanie stropu nad parterem. Wykonano również szalunek pod ganek od strony frontowej. Styrodur ocieplający ściany piwnic został w górnej części zakołkowany.

    Tutaj salon z wyjściem z tyłu na taras:



    Gotowy komin w salonie:



    Widok domu z tyłu - wyjście ...
Strona 2 z 7