dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

player_pl

  1. Dziennik budowy RUBINA z pracowni MG Projekt

    I znowu troszkę bliżej końca:



    Dekarze kończą przygotowywanie ostatniego kosza, pozostały jeszcze tylko dwie połacie oraz kalenica (nie licząc tego małego daszku nad wejściem). Ogólnie domek nabiera wyglądu :D.
    Dach na ukończeniu ale na okna będę musiał niestety jeszcze trochę poczekać. Szkoda, bo można by już za parę dni zacząć ocieplać ściany...
    Z prac murarskich ...
  2. Dziennik budowy RUBINA z pracowni MG Projekt

    No i rozpoczęto układanie dachówek z przodu domu.



    Nareszcie można zacząć sobie wyobrażać, jak dom będzie w pełnej krasie. Jak zwykle część dachówek jest zakurzonych pyłem z cięcia.
    Sądzę, że jeszcze 2-3 dni i całość będzie gotowa. Oczywiście część prac nie zostanie zakończona do czasu wykonania ocieplenia domu, oraz wstawienia okien.
    W poniedziałek dekarze ...
  3. Dziennik budowy RUBINA z pracowni MG Projekt

    Najnowsza aktualizacja postępów w pracach dekarskich:



    Część dachówek jest mocno przybrudzonych pyłem z cięcia szlifierką.
    Można także zauważyć, że kalenica jest w pewnym momencie przełamana - jest to spowodowane tym, że w pewnym momencie, nad tarasem, połacie zmieniają kąt nachylenia.

    Dalsza część dachu:

    ...
  4. Dziennik budowy RUBINA z pracowni MG Projekt

    Dekarze prawie zakończyli układać dachówkę z tyłu domu:



    Zostało jeszcze parę niedokończonych fragmentów np. koło kominów, bowiem wykonywane są tam jeszcze opierzenia. Na jednym z nich obróbka jest już prawie wykonana:



    Na ...
  5. Dziennik budowy RUBINA z pracowni MG Projekt

    Nareszcie dach zaczyna nabierać ostatecznego wyglądu:





    Zdjęcia nie oddają prawdziwego koloru dachówki, bowiem są bardzo mocno zabrudzone pyłem pochodzącym z cięcia dachówek. Dekarze tną je na rusztowaniu obok, jednak większość pyłu i tak wraca z powrotem na dach. Po wszystkich pracach będzie można umyć ...
Strona 2 z 9