dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Dziennik Budowy

    Oldzia, nie wiem jakie macie plany co do kwestii energooszczedności. W linku do waszego projektu jest zakładka "charakterystyka enegetyczna", z której wynika że dom budowany metodą "standardową" jest bardzo drogi w utzrymaniu ok 5000pln/sezon grzewczy, ale jak zaznaczysz pakiet enrgooszczeny i wentylację mechaniczną spada koszt do ok 1500pln. To jest wszystko i tak uogólnione ale bardzo dobrze daje do myślenia, że warto o tym pomysleć, jesli o tym nie mysleliście ...
  2. Dziennik Budowy

    Jak na razie jest tylko tygodniowe opóźnienie do grafiku jaki ustaliłem w zeszłym roku, ale to wszystko przez tą długa zimę. Najważniejsze jest to powiedzieć wykonawcą kiedy przychodzą następni, więc się uwijają żeby tamci na nich nie czekali. Przy wykończeniówce natomiast pośpiech jest niewskazany dlatego my dajemy sobie czas do września, nawet do 30 września. więc to prawie cztery miesiące.
    U Was widzę że szykuję się naprawdę duży dom. dach to będzie spory wydatek, ...
  3. Dziennik Budowy

    Czas na parę zdjęć i mały opis
    Generalnie poddasze będzie nieużytkowe, ale przez podniesienie konta połaci dachu z 20 do 25 stopni, u góry zrobiła się całkiem spora przestrzeń. No i trochę jej szkoda na "magazyn". na razie plany się nie zmieniły, ale kto wie może za parę lat coś się na nim zrobi.


    widok z poddasz też jest ładny więc może jak ...
  4. Dziennik Budowy

    Tadka nie było w mojej ekipie.
    Co do waszych okien, to jak będzie bez ocieplenia to teoretycznie będzie wiatr hulał pod połacią dachową i może wszystko wy wentyluje.
    U mnie troche się obawiam, ale plan mam taki że strop zrobię na końcu po tynkach i posadzce, przez co będzie sobie odparowywać przez dach. Ewentualnie wypożyczę jakieś duże nagrzewnice albo pochłaniacze wilgoci, No i jak najszybciej będę się starał uruchomić wentylację mechaniczną. Taki jest plan a praktyka pokaże
  5. Dziennik Budowy

    Dach z oknami mówisz... mój sąsiad na jesieni tak zrobił, ponadto jeszcze ocieplił i nawet wełnę dał na połać dachową i folię paroszczelną. Na wiosnę mógł zacząć grzybobranie bo tyle tego miał. Nie wiem czy nie lepiej zabić deskami niech sobie wiatr hula i to wy wentyluje przez zimę. Chyba że nie zamierzacie okien piankować?
Strona 2 z 8