dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

inż. Mamoń

  1. Dziennik budowy inżyniera Mamonia

    Zamierzamy stan surowy zrobić w tym roku, więc czasu jest niewiele. 23 maja zdałem sobie sprawę, że nie mamy nawet aktualnych mapek. Jeszcze w niedzielę znalazłem geodetę i TELEFONICZNIE całkowicie na gębę zamówiłem mapki (bardzo tanio). Mapki (16 szt) dostałem zgodnie z umową 4 czerwca i od razu poleciałem do wodociągów i gazowni, a do elektrowni poleciałem z małym opóźnieniem dopiero 11 czerwca.
    Aha - do budowy był jeszcze jeden bodziec. Od dawna oszczędzaliśmy ...
  2. Dziennik budowy inżyniera Mamonia

    Dom, który chcę budować przedstawię w najbliższym czasie. Jest to projekt indywidualny, na który musiałem się zdecydować bo żaden typowy się nie podobał albo nie pasował na działkę. W każdym razie po obejrzeniu setek projektów gotowych już wiedzieliśmy jak ma wyglądać to co chcemy i trzeba tylko było znaleźć architekta, który to narysuje. W maju 2004 szukaliśmy i szukaliśmy, ceny były najpierw 8500, potem 7000 później poniżej 6000, aż wreszcie znaleźliśmy ofertę ...
  3. Dziennik budowy inżyniera Mamonia

    Pierwsza decyzja WZiZT z 1997 roku wymagała tylko maksimum 2,5 kondygnacji i dach stromy - wszystko razerm 2 linijki. Nowa z 2003 roku to półtorej strony najprzeróżniejszych szczegółowych wymagań nawet o kolorze elewacji. Teraz wychodzi na to, że czego bym nie chciał budować to Starostwo może odrzucić bo jest niezgodne z decyzją o WZiZT. Po dłuższych przebojach musiałem wystąpić o zaopiniowanie koncepcji architektonicznej i w tej chwili na tę opinię czekam. Podobno po uzyskaniu ...
  4. Dziennik budowy inżyniera Mamonia

    Jestem chyba jednym z rekordzistów na forum. O warunki zabudowy dla planowanego domu wystąpiłem w 1997 roku, ale wybieram się jak sójka za morze i dotąd nie mam nawet pozwolenia na budowę. Mam ogrodzoną działkę 19 x 25, ale zgubiłem klucz do bramy oraz klucz do furtki :( ... A tak poważnie to moja sytuacja rodzinna, materialna i samo nastawienie tak się zmieniało, że nie mogłem się zdecydować aby zacząć, a lata mijały. Pamiętam jak dom dostępny Muratora miał kosztować ...
  5. Dziennik budowy inżyniera Mamonia

    I w ten sposób mam internetowy dziennik budowy, a prawdziwego jeszcze nie :D Ale, powiadają, od czegoś trzeba zacząć.
Strona 19 z 19