dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

madzia11mk

  1. Nasze Własne Cztery Kąty...

    7 czerwca - to najbardziej prawdopodobna data rozpoczecia robót na naszej działeczce :) Mąż wczoraj w końcu! podpisal umowę z Wykonawcą - coś cały czas nam przeszkadzało, to nie było czasu się spotkać, to trzeba było coś przeliczyć, dogadać, potargować się trochę... No ale to w końcu poważna decyzja, trzeba każdy zapis dobrze przemyśleć. Wynegocjowaliśmy następujące ceny:
    1. mury - 35 000 zł;
    2. stropy monolityczne - 3 000 zł;
    3. dach(dachówka, ...
  2. Nasze W?asne Cztery K?ty...

    Oj PADA i PADA :( i nie chce przestać :( Dzisiaj mąż był na działce, powiedział że jedno wielkie bagno, a w studzience wodomierzowej mamy wody na wysokość 1,5 kręga :( Ciekawe czy tak samo będziemy mieli w piwnicach przy takich ulewach, zastanawiamy się już nad tym, drenaż chyba będzie niezbędny :(
    No i roboty chyba przełożymy o jeden tydzień, bo ni ema co kopać w taką pogodę, zresztą nawet koparka nie wjedzie na działkę.
  3. Nasze Własne Cztery Kąty...

    Wczoraj popołudniu wybraliśmy się całą rodzinką na działkę. Męża moja robiła skrzynkę abyśmy mogli już korzystać bezpiecznie z prądu, ja posadziłam pierwsze drzewko, a nasz Mały zapoznawał się z terenem :) Tzn. zbierał kamyczki, bawił się ziemią :P Odbyło się też spotkanie naszego Wykonawcy z naszym Kierownikiem budowy. Panowie pogadali, powymieniali się nr telefonów, i już... No i zapadła ostateczna decyzja - kopiemy 24 maja :) Nareszcie!!!
    Acha i mamy już ...
  4. Nasze Własne Cztery Kąty...

    No i w sumie cieszę się że jeszcze nie zaczęliśmy :) Już widzę ten nasz 2,5 metrowy wykop zalany wodą. Oj ale byłby basen :P A tak - mam nadzieję że ziemia zdąży wyschnąć do maja :)
  5. Nasze Własne Cztery Kąty...

    wrr Jestem zła na tą durną papierologię, znowu jakieś problemy przed Nami... Otóż - chcemy zmienić nieco projekt, tzn. chodzi o strop. Mamy zaprojektowany strop gęstożebrowy, a chcemy zrobić monolityczny. Niby nic takiego - kierownik budowy mówi, że to nie jest zmiana istotna, można tak zrobić bez zmiany Polecenia na budowę, ale musi być podpis Projektanta na projekcie. No i tu zaczynają się klocki, Projektant ma inne zdanie - mówi, że to zmiana istotna :( No i kombinujemy. ...
Strona 2 z 6