dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

zygmor

  1. Dzienniczek Ewy i Zygmora

    Czuję wewnętrzny niepokój.
    Nie mogę się doczekać decyzji o odlesieniu i jeszcze trochę poczekam.
    Choć chwilowo jescze leży śnieg, to ja się palę do roboty.
    Chociaż oriętuję się, że nie ja będę budował ten dom tylko ekipa budowlana, to już mnie energia zaczyna rozpierać.
    Nie wiadomo co bym akurat chciał robić, bo tak patrząc realnie to można tylko odśnieżać, a to zajęcie nie związane z budowaniem, chyba że IGLOO.
    Przeglądam bez ...
  2. Dzienniczek Ewy i Zygmora

    Dziś po telefonie do gminy dowiedziałem się, że nasze WZ uprawomocnią się dopiero po 20 lutym i wtedy trzeba tam pojechać z oryginałem i postęplować, że uprawomocnione.
    Kupiłem książkę Szkoła Budowania, poradnik Muratora. Dla mnie bardzo cenna, bo choć widzę tu fotki znane z miesięcznika, to wszystko jest usytematyzowane. Napisane bardzo przystępnie, będzie z niej pożytek podczas budowy...
  3. Dzienniczek Ewy i Zygmora

    Wczoraj nareszcie złożyłem wszystkie wymagane papiery w rejonowej dyrekcji lasów państwowych i mam nadzieję na pozytywne rozpatrzenie mojej sprawy. Kosztowało mnie to trochę czasu i pieniędzy.
    mapki -118zł
    inwentaryzacja działki - 500zł
    pismo od leśnika ze starostwa - 700zł (powiedział, że to za pieczątkę)

    Teraz zostało mi tylko czekać.
  4. Dzienniczek Ewy i Zygmora

    Dziś wybrałem się do Lasów Państwowych w sprawie, jak powinna wyglądać mapka z tzw bilansem powierzchni, którą niedługo w wieloma innymi dokumentami powinenem złożyć za kilka dni w tej Dyrecji Rejonowej.
    Ten bilans powierzchni wykonuje najczęściej architekt dołączając taką mapkę jako jeden z dokumentów o pozwolenie na budowę. Obecnie nawet nie zdecydowaliśmy się jescze na konkretny projekt. A tu na miesiąc lub dwa przed wizytą u architekta muszę to wykonać sam ...
  5. Dzienniczek Ewy i Zygmora

    Będzie tu mowa o rozbudowie istniejącego letniego domku 8X4, na 12X10
    No nareszcie widać w naszej sprawie światełko w tunelu...
    Kilka lat z rzędu zamierzaliśmy to zrobić, ale dwa lata temu złożyliśmy wreszcie o WZ i po dwóch latach są!
    Pierwsze WZ poszły do kosza, bo były istotne błędy na mapce.
    Istniejący od ponad 20lat domek letni był naniesiony na mapce z błędem w obu wymiarach, a to na działce rolno leśnej i to sporej bo 4400 miało zasadnicze ...
Strona 32 z 32