dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Życzliwy Łoś

Geodeci

Oceń ten wpis
Po ostatniej wizycie na działce, kiedy już widać było trochę ścian fundamentowych, zastanowiła mnie wielkość pomieszczenia gospodarczego. Po powrocie do domu zerknąłem do projektu i moje wątpliwości się powiększyły. Mimo niedzieli zabrałem całą rodzinę na działkę i zacząłem mierzyć odległości. Okazało się, że geodeci źle wymierzyli osie budynku.

Szczęśliwie jest to oś wewnętrzna i ogólna wielkość budynku się zgadza. Po prostu mam większy garaż kosztem pomieszczenia gospodarczego. Nawet bym tego specjalnie nie ruszał, ale teraz pom.gosp. to wąska kiszka (150 cm między osiami), więc obecna sytuacja jest nie do przyjęcia.

Zostawiłem temat majstrowi i kierbudowi. Ale złość mnie bierze na tych geodetów. Sprawę jeszcze komplikuje fakt, że to firma kuzyna żony i prawie nie wzięli ode mnie pieniędzy.

Ale nerwy mam. W końcu to dom jest a nie jakaś szopa. Pięć razy powinni to sprawdzić.
Ech....

Majster mówi, żeby nie kopać ławy, tylko zrobić zbrojoną belkę pod wylewką. Zobaczymy co powie kierbud.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar R&K
    pytanie czy tam ma byc sciana nosna czy tylko dzialowa.... jak sadze po cytacie majstra - nosna ...
  2. Avatar adam_los
    gdyby to była działowa to nie byłoby problemu...
  3. Avatar skowronp
    a może oś dobrze wyznaczono tylko majster nie w tą stronę wyznaczył ścianę ... ?

    przykra sprawa
  4. Avatar adam_los
    tu niestety wina geodetów jest ewidentna, zaznaczane osie sprejowali na deskowaniu i ta zasprejowana oś jest do bani
  5. Avatar Ania & Krzyś
    Nam pierwszy geodeta obrócił cały budynek w sobie znanym kierunku i jeszcze nie chciał przyznać się do błędu.