dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Życzliwy Łoś

Relacja z frontu walki

Oceń ten wpis
Wczoraj przyjechało szambo.
Jestem pełen podziwu dla ekipy montującej. Byli jak dobrze naoliwiona maszyna. Procesy dopracowane co do sekundy. Żadnych martwych przestojów. Zero komunikacji w czasie pracy, ewentualnie gesty (prawo, lewo, na dół). Niesamowite. Uwinęli się w 2,5 godziny. Nie było szamba - jest szambo. Fimra EKO-BET z kol. Gościeńczyce - polecam.

Wczoraj spędziłem cały dzień na działce. Chciałem dopilnować tego szamba. Przy okazji musiałem odkopać rurę, którą zgubiłem (tą od szamba, nie pamiętałem, w którym miescu domu wychodzi na zewnątrz). Udało się za drugim razem

Posprzątałem trochę obejście. Cement, wapno, kwarc co pozostał pochowałem do garażu. Palety w jedno miejsce. Od razu zrobiło się ładniej, chociaż jakieś drzewka by się przydały

Pozbierałem też trochę śmieci dookoła działki. Niektóre ekipy to straszni bałaganiarze. Co szkodzi wrzucić śmieć do worka, zamiast w krzaki, w końcu nie muszą sami utylizować tych śmieci, ja to zrobię. A tak to muszę latać po krzakach i wybierać to wszystko, bo poczucie estetyki nie pozwala mi przejść obojętnie wobec takich rzeczy.

Dzisiaj skończyli mi ocieplenie zewnętrzne. Klej zaciągnięty, z tynkiem czekamy na wiosnę. Koszty elewacji wyniosły ok. 25k. Nie wiem dokładnie bo zabrakło styropianu elewacyjnego i dobierali z tego co zostało z podłóg.

Teraz jestem na etapie zakupów materiałów na poddasze. Znalazłem fajny sklep z materiałami tanio-buduj.pl Ceny wełny mineralnej (Super Mata Isoveru) bardzo konkurencyjne, czekam na pełną wycenę.

Z bramą garażową kicha. Miałem ostateczną rozmowę z jedną firmą, z którą zatrzymaliśmy się w pół słowa i mam po niej dużo złych emocji. Właściciel prezentował postawę "byle coś sprzedać", najpierw zamamił mnie oświadczeniem, że będę miał co chcę, a potem próbował wcisnąć coś co potrafi zrobić, przy minimum zaangażowania. Tragedia. Brama garażowa w tą zimę będzie z folii z izolacją styropionem 0,5 m cóż to będzie za przeszkoda dla zimna.

Rozglądam się też za kotłownią.
Przy moich założeniach (piec na pelet, zbiornik akumulacyjny 800 - 1000l z wężownicą do solarów, sterowanie pogodowe) mój obecny hydraulik zaśpiewał mi 33k. Trochę się zdziwiłem, że materiały pomocnicze i pogodówka to 1/3 kosztów. Po drugiej wycenie okazało się, że to absolutnie możliwe.

bye
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze