dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom szkieletowy "Polny"- projekt własny

Powoli zbliżamy się do finału

Oceń ten wpis
W końcu widać powoli na horyzoncie moment przeprowadzki. Z planowanego 1 maja przesuwa się nam na 7 maja za sprawą łazienek i przyłącza wodnego. Górna łazienka już prawie skończona. Pozostaje dolna, to jakieś 2 tygodnie i położenie kafelek w kuchni. Robi nam to jeden , ale bardzo dobry fachowiec i trochę się to ciągnie. Projek przyłaćza wodnego mamy mieć w środę, więc liczę na to, że do 1 maja woda będzie. Pozostają jeszcze schody. Ponoć się robią i mają przyjechać stolarze końcem kwietnia do założenia.
A co za nami.
Oczyszczalnia
Najpierw miała być droga oczyszczalnia BIOROCK ale po wizycie jednego fachowca z Sotralentza wybił nam to z głowy i zaproponował drenażówkę za 9 tysięcy z robotą. Poszperałem w necie i to, za co miałbym zapłacić 9 tysiaczków mógłbym mieć za 5 tysiaczków, więc zrezygnowaliśmy z usług tego Pana. Potem przyjechała ekipa z Bielska i za 9 tysiaczków założyła nam oczyszczalnie biologiczną podobną do tych droższych. Cieszy mnie to, bo drenaż zajmuje spory kawałek działki i zabardzo na tym nie idzie nic posadzić. A sadzenia mamy w planach wiele. Wklejam zdjęcia oczyszczalni BIO INSTAL
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1919[1].jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	255660

Mamy też kominek Zuzia III z kratki.pl
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1881[1].jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	100,3 KB
ID:	255661
Mieliśy przyjemnośc wybierać rodzaj marmuru właskiego z firmy kamieniarskiej. Szczerze polecam firmę. Mają kamienia mnóstwo.
Rekuperator już działa JAN GAZ 500 wentylatory Ac plus by-pass automatyczny
Wklejam zdjęcie choć mało widać, bo stoi na strychu
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1902[1].jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	101,5 KB
ID:	255665

Aha, działa jeszcze piec, a raczej kocioł kondensacyjny VC 246 Vaillant ECOTEC i działa ogrzewanie podłogowe.
Jak się wprowadzimy, to powymieniam firmy, które nam to wszystko montowały, wstawiały i robiły a które wybrałbym jeszcze raz. Przyda się to budowniczym, ze Śląska. Być może skorzystają.
Spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy życzę czytenikom.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar ditomasso
    Wesołego Alleluja!
  2. Avatar Niki111
    jestem ciekawa jak sprawdza sie ogrzewanie gazowe, jakie ma Pan oplaty miesieczne, mamy teraz zime prosze o podanie dla przykladu
    podoba mi sie Pana budowa
  3. Avatar Domypolne
    Przede wszystkim wygoda . Polecam dwa obiegi- góra i dół osobno Podłogówka u nas pracuje 3 godziny dziennie przy minusowej temperaturze z racji tego iż parter trzyma ciepło . Co innego góra. Koszty będę podliczał w kwietniu Tragedii nie ma.